Galla Emil, Dr./Halm Tibor, Dr.: Repülőorvostan
Budapest, 1956, Zrínyi Kiadó (Október 23 Nyomda, Bp.), 348 p. + [4] t. (színes), ill. Első kiadás. Replőorvostan. Főszerkesztő: Dr. Galla Emil. . Írták: Dr. Aczél György, Dr. Borza László, Dr. Cselkó László, Dr. Dreissiger László, Dr. Galla Emil, Dr. Gazdag Imre, Dr. Gerő Andor, Dr. Halm Tibor, Dr. Jóna Gábor, Dr. Lukács Sándor, Dr. Pammer József, Dr. Szák János, Dr. Vidra József.
Összesen 115 képpel - melyek közül négy önálló, színes képtábla, a többi fekete-fehér, szöveg közti ábra és fénykép - illusztrált kiadvány, kötetvégi tartalom-, ábra- és táblázatjegyzékkel. Nyomtatta az Október 23 Nyomda, Budapesten.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, feliratozatlan hátlappal, színes előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet főszerkesztője Galla Emil (1909-1959) szemészorvos, orvosezredes, a Honvédelmi Minisztérium Repülőorvosi Szolgálatának munkatársa, 1951-től 1957-ig a Gyáli úti Repülőkórház parancsnoka.
Schulze, [Hans Georg]: Nincs kibúvó! Németország, a légi hatalom végső harcra kényszerítette Angliát, a tengeri hatalmat. Bp., [1940], Szenkó (Centrum-ny.), 80+(8) p. A borító Theo Matejko munkája. Kiadói papírkötés, viseltes borítóval, néhány lap kissé foltos. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
Vitéz uzsoki Szurmay Sándor báró: A magyar katona a Kárpátokban. Élmények és tapasztalatok a világháborúból. Bp.,1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 239 p.+XX t. Szövegközti térképvázlatokkal, ábrákkal és fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben.
Gonda Béla: A tengeralattjáró hajók. Száz képpel. Magyar Adria Könyvtár 1-3. Bp., 1915, Magyar Adria Egyesület (,,Élet"-ny.), 135+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, ragasztott gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
Asszonyok a tűzvonalban. Lotta Svärd 1939-40. Szerk.: Fanni Luukkonen, Valma Kivitie. Ford.: Deédné Garzuly Mária. Deéd Ferenc rajzaival. Bp., [1942], ,,Rege", 173+(1) p.+ 16 t. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kissé foltos lappal. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
1939:II. törvénycikk a honvédelemről. Hivatalos kiadás.
Budapest, 1939. Magyar Királyi Belügyminisztérium - Stádium Sajtóvállalat Rt. 118 p.
A háborúra készülő ország honvédelmi törvénye szabályozza és részletesen kifejti az általános hadkötelezettség, a leventeszolgálat, a légvédelmi kötelezettség elveit és szabályozását, a honvédelemhez kapcsolódó közigazgatási, rendészeti, gazdasági, jogi rendelkezések egész rendszerét. Az utolsó leveleken halvány foltosság, a címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés és jegyzetek, az első fedőborítón könyvkereskedői bélyegzés.
Fűzve, feliratozott, foltos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
Zigány Árpád: Tolnai: A világháború története 1-2. kötet. 1. kötet: 1914-1915. 2. kötet: 1914-1916.Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanuk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny, 448+398 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, sérülésekkel, laza kötés
Helgert Imre: A Budapesti Honvédhelyőrség Parancsnoksága. 1849-1999. / The military garrison headquarters of Budapest. 1849-1999. A szerző, Helgert Imre (1953-) által DEDIKÁLT példány! Bp., 2000., Zrínyi. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.