Bognár Cecil: Mi és mások. A mindennapi élet lélektana. Bp., [1937], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 349+(3) p. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban, kiadói papír védőborítóban.
Wilhelm Busch: Und die Moral von der Geschicht. Band I. Eingeleitet mit dem Essay von Theodor Heuss aus der Biographie "Die grossen Deutschen". H.n., [1959], Bertelsmann Lesering. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félbőr-/félműbőr-kötés, túlnyomórészt jó állapotban.
The Living Webster Encyclopedic Dictionary of the English language. Chicago, 1975, The English Language Institute of America. Angol nyelven. Kiadói keménykötés,aranyozott lapélekkel, sérült gerinccel.
Vida Aladár-Lévay István: Görög-magyar szótár. Magyar-görög szótár. Bp., 1921-24, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 240+188 p. harmadik kiadás. Aranyozott gerincű, korabeli egészvászon-kötésben, borító alja kissé kopott.