Radványi Kálmán: Cserkészúton Spanyol földön. Márton Lajos rajzaival. Bp., 1931, Révai, 206+(2) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
Speyer, [Wilhelm]: Yü En-hu, a kínai cserkész. Ford.: Rába Leó. Márton Lajos rajzaival. Bp., [1939], Hungária, 251+(3) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, sérült borítóval, hiányzó címlappal(?), helyenként javított fűzéssel.
8 db cserkész témájú könyv: Tábori Pál: A ,,Csiga". Egy magyar cserkész csodálatos élete.; Velősy Elek: Miska. A diadalmas cserkészgondolat regénye.; vitéz Faragó Ede: Tarlótűz, tábortűz.; Három cserkész Afrikában.; stb. Változó állapotban, közte sérültek.
1942-1943 Vezetők Lapja c. cserkész folyóirat egybekötött számai (12 db), 1942. szeptember-1943. augusztus + A Magyar Cserkészmozgalom országos parancsnokának 1-11. sz. körlevele. Félvászon-kötésben.
1933 Gödöllő, Jamboree Souvenir, Márton Lajos sokszorosított grafikáit tartalmazó 40 lapos füzet, ofszet, Magyar Földrajzi Intézet, kiadói papírkötésben / 1933 Gödöllő, Jamboree Souvenir, 40 graphics of Lajos Marton, in paper binding 21x14 cm
Geőcze Anna: Hogy lett Viola cserkész. Cserkészleányregény fiatal lányok számára. M. Geőcze Erzsébet rajzaival. Bp., 1943, Rozsnyai Károly, 220 p. Átkötött félvászon-kötésben, néhány kissé foltos, sérült lappal.
Rába Leó: Fiúk, miénk a jövő! Cserkészregény. Márton Lajos rajzaival. Bp., [1938], Hungária, 159+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel, ex libris-szel.
Lord Baden-Powell [Robert Baden-Powell (1857-1941), a cserkészmozgalom alapítója]: A boldogulás ösvényein. Ford.: Dr. Harangi László. Bp., [1933], Magyar Cserkészszövetség (Globus-ny.), 244+(4) p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, foltos címlappal, néhány kissé foltos lappal.
Geőcze Anna: Viola első táborozása. M. Geőcze Erzsébet rajzaival. Bp., [1943], Athenaeum, 126 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, kissé koszos borítóval.