Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 471

Molnár Lajos: Magyar rögön. Versek Uszód, 1928, szerzői (Sylvester Nyomda). Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, borítón és címlapon korabeli névbejegyzéssel.
20870.

Rufpreis:
1 600 HUF
Bálint Péter: Szentkuthy álruhában. Közelítések egy gigantikus napló írójához.; Alföldi portrék. Mind a kettő a szerző, Bálint Péter (1958-) József Attila-díjas író, esszéista által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,2003-1999 ,Széphalom - Múlt és Jövő. Kiadói papírkötések.
20871.

Rufpreis:
2 000 HUF
Széles Klára: 4 tanulmánya - különlenyomata:   Kettő a szerző, Széles Klára (1936-) irodalomtörténész, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány.   A vers-minőség fokozatai Vajdánál a Gina-versekben. DEDIKÁLT! Irodalomtörténeti dolgozatok 169. Szeged, 1991, 61-78 p.;   Mi az értelme a műértelmezésnek? (Van-e értelme a műértelmezésnek?), fénymásolat, DEDIKÁLT!, 13-21 p.   Mi a szabadvers? Bp., 1988, 43-69+1 p.;   Kortárs magyar irodalom II. Próza és dráma. Tiszatáj diák-melléklete 14. 1994. feb, hullámos, 16 p.
20872.

Rufpreis:
1 600 HUF
Almási [Balogh] Tihamér: A tót leány. Eredeti népszínmű dalokkal 3 felvonásban. Zenéjét szerzé: Serly Lajos. Bp., [1882], Ifj. Nagel Otto, 80 p. Átkötött félvászon-kötésben.
20873.

Rufpreis:
2 000 HUF
Almási [Balogh] Tihamér: A Borzáné Marcsája. Eredeti népszínmű dalokkal, 3 felvonásban. Bp., 1880, szerzői kiadás (Fanda József-ny.), 4 sztl. lev.+ 87 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal.
20874.

Rufpreis:
2 000 HUF
Temesi Ferenc: Az éjféli utas. (Dedikált!) Bp., 2000, Ister. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Temesi Ferenc (1949- ) Kossuth- és József Attila-díjas író, műfordító által dedikált példány.
20875.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Almási [Balogh] Tihamér: A milimári. Eredeti népszínmű 4 felvonásban. Zenéjét szerzé: Erkel Elek. Bp., [1880], Ifj. Nagel Otto, 118 p. Átkötött félvászon-kötésben, a címlap kissé sérült, a fűzéstől részben elvált.
20876.

Rufpreis:
2 000 HUF
Almási [Balogh] Tihamér: Sári néni. Népszínmű 3 felvonásban. Bp., 1885, szerzői kiadás (Fanda József-ny.), 2 sztl. lev.+ 81+(1) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, egy kissé sérült, kijáró lappal.
20877.

Rufpreis:
2 000 HUF
Bratka László 4 műve: Ecce volt, hol nem volt; Sarkcsillagig érő ajtófélfa tövében; A mohóság hajtott, a titkok szomja...; Felhős. Mind a szerző, Bratka László (1949-2006) költő, műfordító által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1992 - 2001, Széphalom Könyvműhely - Cserépfalvi. Kiadói papírkötés, egyben Mohás Lívia aláhúzásaival és bejegyzéseivel.
20878.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Almási [Balogh] Tihamér: Az érdemkereszt. Dramolet egy felvonásban. Bp., [1893], Singer és Wolfner, 33+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben.
20879.

Rufpreis:
2 000 HUF
20880.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Endrődi Sándor: Kurucz nóták. 1700-1720. Bp., [1907], Athenaeum, 172 p. Harmadik kiadás. A címlap Basch Árpád munkája. Átkötött egészvászon-kötésben, jó állapotban, a borítón némi kopással.
20881.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 468
Besichtigung 17-20 June
Losabholung ab 24 June
Zahlungsfrist 5 Juli
UhrBrechnung voraussichtlich ab 10 Juli

  Veranstaltungen