József Attila: Kiszombori versesfüzet. Makó, 1997. Hasonmás kiadás. Megjelent 1000 pld. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban. + József Attila: Az istenek halnak, az ember él. Tárgyi kritikai tanulmány Babits Mihály verseskötetéről. Bp., 1992, Balassi. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban. + Szép Szó. József Attila emlékének. Bp., 1987, Szépirodalmi. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Juhász Gyula összegyűjtött versei. (Pécs), 1943, Szukits (Dunántúl-ny.), 399 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, belül túlnyomórészt jó állapotban.
Lóránth László: A Fekete Malom. [Regény.] (Dedikált.) [Budapest, 1939]. Renaissance kiadás (Bokor és Fischer ny.) 255 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Herczeg Jenőnek szeretettel: Lóránth László." A regény az 1930-as évek pesti mulatóinak, kaszinóinak világában játszódik. A Népszava így méltatja a kötetet: ,,Új regényében igen érdekes és izgalmas kérdéshez nyúl a szerző: a levegőből élő, meghatározhatatlan foglalkozású és életének minden pillanatában a büntetőtörvénykönyv paragrafusainak szélén táncoló pesti fiatalember arcképét akarja megrajzolni. Feladatát sikeresen oldja meg. A könyv figurái valóban életszagúak és nem úgy mozognak az események között, mintha papirosalakok volnának. Az elegánsan öltözött, sötét üzelmekre felépített budapesti alvilág jellegzetes alakjai elevenednek meg a regény lapjain, kártyások, szélhámosok, zsarolók és jólfésült naplopók. A kártyabarlangok világának és a pénzért árult szerelem, az álművészet és az emberi hitványság sötét tanyáinak alapos ismerete és kíméletlen, könyörtelen leleplezése teszi értékessé a könyvet. Az olvasó megdöbbenve ismer egyes szereplőkben olyan emberekre, akiket látott az életben, akik a budapesti sötétség hírhedt alakjai." A szerző a megfilmesítés jogait fenntartotta. Prov.: Herczeg [Haasz] Jenő (1886-1961) színész, kabarészerző, színházi rendező. Enyhén sérült gerincű, illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben.
Beöthy Zsolt: Széchényi és a magyar költészet. Bevezette s jegyzetekkel ellátta: Tóth Rezső. Iskolai Könyvtár - Magyar Olvasmányok Tára. Bp., 1899, Athenaeum, 96 p. Kiadói félvászon-kötés, minimálisan sérült borítóval, "Tanári tiszteletpéldány" bélyegzésekkel.
Szemere Bertalan szépirodalmi dolgozatai és szónoklatai a szabadság harcz előtt és után. Bp., é.n., Ráth Mór, 3 sztl. lev.+ 307 p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval, helyenként ceruzás aláhúzásokkal.
Kisfaludy Sándor: Gyula szerelme. Magyar Remekírók Gyémántkiadás V. köt. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv, 234 p. Egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, sérült, a könyvtesttől különvált borítóval.
Dr. Réthy László: Magyar styl. Bp., 1885, Akadémiai Könyvkereskedés (Knoll Károly és Ta.), 3 sztl. lev.+ 52 p. Első kiadás. Sérült papírkötésben, szétváló fűzéssel, néhány foltos lappal, a könyvtesttől különvált borítóval. Az címlapon Szilágyi Gyula névbejegyzéssel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.