Belohorszky Pál: A mulandóság lovagrendje. A szerző, Belohorszky Pál (1948-1988) irodalomtörténész, esszéíró, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1982., Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Fodor András: A kollégium. Napló, 1947-1950. A szerző, Fodor András (1929-1997) Kossuth-díjas költő, esszéíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány! Bp., 1991, Magvető. Kiadói papírkötés.
Ferenczi László: Én Kassák Lajos vagyok. (DEDIKÁLT). Bp., 1987, Kozmosz Könyvek. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Ferenczi László (1937-2015) irodalomtörténész, kritikus, esszéista által Csűrös Miklós (1944-2015) József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus részére DEDIKÁLT példány.
Bíró Lajos: A magyar Jézus és eltitkolt tanításai. Bp., 2016, Angyali Menedék. 419 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, néhány kevés ceruzás jelöléssel, máskülönben jó állapotban.
Péter László: Kilenc írás Juhász Gyuláról. Békéscsaba, 1983, Megyei Könyvtár. Számozott (90/250) és szerző, Péter László (1926-2019) irodalomtörténész által aláírt példány! Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Benjamin Franklin életregénye. A szerző Sós Endre (1905-1969) újságíró, író, lapszerkesztő által DEDIKÁLT! Bp., 1957, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos gerinccel, kissé kopott borítóval.