Vámos Miklós:
Apák könyve. [Regény.] (Aláírt.)
[Budapest, 2008]. Ab Ovo Könyvkiadó (Kaloprint Kft., Kalocsa). 447 + [9] p.
Az első előzéken a szerző saját kezű aláírása: ,,Vámos Miklós. 2008. nov. 3". A regény első kiadása 2000-ben jelent meg, példányunk a huszonharmadik változatlan utánnyomásból való.
Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
Ludas Matyi kalendáriuma az 1947-es jaj de közönséges évre.
(Budapest), 1947. (Szikra Irodalmi, Lapkiadó Vállalat és Nyomdai Rt.) 64 p.
A Magyar Kommunista Párt ideológiai öklének, az 1945-ben indult Ludas Matyi vicclap évkönyve. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti karikatúrákkal díszítve. A kalendáriumi részben a római katolikus ünnepeket is feltüntető évkönyv még csak kezd belekóstolgatni a Kisgazdapártba, a karikatúrák és a politikai viccek célpontja egyaránt a még Nagy Ferenc vezette párt. Az oldalakon foltosság, a címlap hiányos, illetve egy levél hiányzik, számos oldalon tulajdonosi bejegyzés, illetve gyermekrajz. Példányunk fűzése laza.
Fűzve, színes, illusztrált, foltos, sérült kiadói borítóban.
Pitigrilli: A 18 karátos szűz. Fordította: Gáspár Miklós. Budapest, 1933, Nova Irodalmi Intézet, 239 p. Kiadói illusztrált papírkötésben, Pályi Jenő illusztrációjával. Kötéstábla ragasztása elvált, gerinc kissé sérült
Erdődy János: Tíz igaz Szodomában. A szerző, Erdődy János által Fedor Ágnes (1909-1990) magyar író, újságíró részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1962., Magvető. Kiadói félvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
Maria Konopnicka: Krysta., Bp .,1961., Helikon, vászonkötés, jó állapotban. + Shakespeare szonettjei, Kormos István (szerk)., Bp 1957., Móra, vászonkötésben