Madách Imre: Az ember targédiája. Zichy Mihály egészoldalas illusztrációival. Bp., 1958, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötésben, kissé sérült papír védőborítóban, jó állapotban. Számozott (92./2100), bibliofil példány.
Vági, Michael:
Die Mondknoten und die Astrologie mit mehrerten Zeichen- und Häuserreihen. (Anhang: Besondere Häusertabellen: Häuserspitzen und Häusergrenzen.)
Budapest, 1942. Georg Vajna & Co. (Druck bei Bokor & Fischer). 128 p. + 2 t. (egy kihajtható). Első kiadás.
Vági Mihály szakmunkája az asztrológia iránt komolyabb érdeklődést mutató, a témában már elmélyült olvasók számára készült, néhány, a történelemből már ismert életpálya - Goethe, Pasteur, Petőfi, Spengler, Kepler, Dickens életpályáinak - asztrológiai elemzésével. A 99. oldaltól asztrológiai ábrákkal.
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
Tornai József: Mágia és metafizika. Esszék, tanulmányok. A szerző, Tornai József (1927-2020) Kossuth- és József Attila-díjas költő, író, műfordító által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1995, Kráter. Kiadói papírkötés.
Bitó János: Az én kiskirályságom. Egy tiszai halász élete. A szerző, Bitó János által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Szeged, 1993, Betli Bt. Kiadói papírkötés.
Szentkuthy Miklós: Múzsák testamentuma. Összegyűjtött tanulmányok, cikkek, bírálatok. A szerző, Szentkuthy Miklós (1908-1988) író által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány, dátumozott példány. Benne az író halálozási értesítőjével! Bp., 1985, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Eugen Drewermann: A lényeg láthatatlan. A kis herceg mélylélektani elemzése. Ford.: Liskay Erzsébet. Bp., 1998, Európa - Ré. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére szóló ajándékozási sorokkal (név nélkül.) (DEDIKÁCIÓ?)
Dugonics András - Banga Ferenc - Szemethy Imre: Szittyai történetek. Szörényi László utószavával. Képes Próza Tár. Bp., 1998, ELTE Historia Litteraria Alapítvány. Kiadói papírkötés. Számozott (33./600), az illusztrátorok, Banga Ferenc (1947- ) és Szemethy Imre (1945- ) grafikusok által aláírt példány. Alatta Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak szóló dedikációval, valamint egy azonsítatlan 3 személy aláírásával.
Jónás Péter: Fényfoltok. A szerző, Jónás Péter (1973-) újságíró, színházi dramaturg, költő által DEDIKÁLT! Miskolc, 2000, Felsőmagyarország. A költő, Jónás Péter első megjelent kötete. Kiadói papírkötésbe, borítón apró felületo sérüléssel, jó állapotban.
Kocsis L. Mihály: Illés. Énekelt történelem. A szerző, Kocsis L. Mihály (1943 - ) író, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1999,Zikkurat Kft. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.