Mikszáth Kálmán: A két koldusdiák. A mi a lelket megmérgezi. Mikszáth Kálmán Munkái 7. köt. Bp., 1901, Révai, 4 sztl. lev.+ 214+(2) p. Harmadik kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón kis sérülésekkel, némi kopottsággal, néhány kissé foltos lappal, tulajdonosi bélyegzőkkel (Dr. Princz Manó ügyvéd).
Mikszáth Kálmán: Urak és parasztok. Mikszáth Kálmán Munkái 6. köt. Bp., 1900, Révai, 4 sztl. lev.+ 224 p. Negyedik kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal, a címlapon kisebb tollas firkákkal, tulajdonosi bélyegzőkkel (Dr. Princz Manó ügyvéd).
Mikszáth Kálmán: Tavaszi rügyek. Elbeszélések az ifjúságról. Mikszáth Kálmán Munkái 5. köt. Bp., 1893, Révai, 4 sztl. lev.+ 218+(2) p. Második kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, néhány kissé sérült, a fűzéstől elváló lappal.
Mikszáth Kálmán: A vén gazember. Mikszáth Kálmán Munkái. Bp., 1906, Révai, 2 sztl. lev.+ 238+(2) p. Első kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Mikszáth Kálmán: Magyarország lovagvárai. A kis primás. Mikszáth Kálmán Munkái 11. köt. Bp., é.n. (cca 1896), Révai, 4 sztl. lev.+ 253+(3) p. Harmadik kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal, tulajdonosi bélyegzőkkel (Dr. Princz Manó ügyvéd), egy lap sérült, javított.
Kozma Andor: Versek. A szerző, Kozma Andor (1861-1933) költő, műfordító által DEDIKÁLT példány. (Ruttkayné Ő-nagyságának hálája és mély tisztelete jeléül.) Bp., 1893., Singer és Wolfner, (Hungária-ny.), 173+3 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel. kopott borítóval.
Reviczky Gyula:
Reviczky Gyula összes költeményei. Rendezte Koroda Pál. I-II. kötet. [Teljes.]
Budapest, 1895. Athenaeum Rt. [ny.] [4] + 307 + [1] + VIII p.; [4] + 279 + XLIV (helyesen XLII). Első kiadás.
Reviczky Gyula (1855-1889) költő, újságíró, kritikus, az Arany János utáni, illúzióit vesztett XIX. századvég jelentős költőjének költői termése, gyermekkori barátja, Koroda Pál gondozásában. A posztumusz kötet a szerző elbeszélői, értekező és publicisztikai munkásságának közlésétől eltekint; verseit, töredékeit, zsengéit és műfordításait hiánytalanul tartalmazza. A második kötet végén a költő pályaképe, Koroda Pál kidolgozásában.
Szüry 3837.
Egységes, korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Jó példány.
Scribner, G[ilbert] Hilton:
Where Did Life Begin? A Brief Enquiry as to the probable Place of Beginning and the Natural Courses of Migration thereform of the Flora and Fauna of the Earth. A Monograph.
New York, 1883. Charles Scribner'a Sons (Trow's Printing and Bookbinding Company). VI + [2] + 64 p. Első kötetkiadás.
Gilbert Hilton Scribner (1831-1910) amerikai jogász, politikus, New York állam republikánus nemzetgyűlési képviselője, egyben az állam egyik vasúti társaságának elnöke. Geográfiai-éghajlattani értekezése eredetileg a művelt nagyközönség számára szánt természettudományos periodikában, a Popular Science Monthly folyóiratban jelent meg. A címoldalon és a belív egy oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Néhány oldalon aláhúzások, angol nyelvű széljegyzetek, kritikai kommentárok.
Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]
[Bello, Paul]:
The ABC of Palmistry. Character and Fortune Revealed by a well-known Palmist. With 12 Full-Page Illustrations.
New York, [1915 körül]. Wycil and Company (Printed by Henry J. Drane, London). 127 + [1] p.
Az egész oldalas ábrákkal illusztrált tenyérjós kötet összefüggést feltételez a jósalany tenyéralakja és jelleme, illetve tenyér-részletei és jövendőbeli sorsa között. Paul Bello művének első kiadása 1894-ben jelent meg, Londonban. Az első előzéken és a tartalomjegyzék oldalán 1927-ből való tulajdonosi bélyegzés és dátumozás.
Illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Schloemp, Felix (herausg.) - Kubin, Alfred (illus.):
Das unheimliche Buch. Herausgegeben von Felix Schloemp. Mit einem Vorwort von Karl Hans Strobl und fünfzehn Bildern von Alfred Kubin.
München, 1920. Georg Müller Verlag (Rossberg'sche Buchdruckerei, Leipzig). XII + 331 + [5] p. + 15 t. Első kiadás.
Kísértethistória-gyűjteményünk illusztrátora Alfred Kubin (1877-1959) osztrák grafikusművész. Rémisztő történetekhez remekül passzoló, sötét tónusú, expresszionista illusztrációi feltűntek már a világ feltehetően első ponyvamagazinjában, a kortárs és klasszikus szerzők fantasztikus és horrorisztikus történeteit közlő, 1919-1921 között megjelenő ,,Der Orchideengarten" című periodikában is. Alfred Kubin fantasztikumban tobzódó, a bevett esztétika elveit provokáló művészete később kivívta a náci esztéták haragját, munkásságát a degenerált művészet példái közé sorolták. *** Kötetünk szerzői közül többen az Orchideengarten magazinban tűntek fel, így például Karl Hans Strobl és Alexander Moritz Frey, rajtuk kívül a gyűjtemény többek között E. T. A. Hoffmann, Edgar Allan Poe, Heinrich Mann, Alfred Döblin, Gustav Meyrink, Ivan Turgenyev, Mihail Petrovics Arcübasev, Knut Hamsun és Auguste de Villiers de l'Isle-Adam szövegeit közli.
Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Katona József:
Bánk bán. Dráma öt szakaszban.
Győr, 1888. Kiadja Gross Gusztáv. 159 + [1] p.
Katona József ,,Bánk bán" című klasszikus tragédiája először 1821-ben jelent meg nyomtatásban, Trattner Józsefnél, ősbemutatójára 1833-ban került sor, Kassán, Pesten 1839-től játszották. Az első előzéken régi kereskedelmi könyvjegy és gyűjteményi bélyegzés., a hátsó előzéken apró sérülés.
[Egyetemes könyvtár, 9.]
Szüry 2369.
Poss.: Békés vármegyei Kaszinó könyvtára, Gyula.
Aranyozott, festett, enyhén kopott korabeli egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Jó példány, a híres mű ritka kiadása.