Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 329

Gottschewski, Adolf: Altmeister der Kunst - Michelangelo/ Die Skulpturen, 76p. Stuttgart Sérült papírborítóval
19945.

Rufpreis:
2 000 HUF
Wit Stowsz. Der Krakauer Altar. Warszawa, 1953 PIW. Kiadói. gerincén sérült vászonkötésben, Folio
19946.

Rufpreis:
2 000 HUF
Prinzhorn, Hans: Bildnerei der Gefangenen. Studie zur bildnerischen Gestaltung ungeübter von Hans Prinzhorn. Mit 176 Abbildungen. Berlin, (1926). Axel Juncker Verlag (Druck: F. A. Brockhaus, Leipzig). 60 + [14] p. + 70 t. (ebből 2 színes, felragasztott). Első kiadás. Értekezés az elítéltek képzőművészetéről, számos szövegközi illusztrációval. A táblákon az elítéltek naiv festészeti, szobrászati alkotásai, valamint számos fénykép az elítéltek tetoválásairól, egy olyan időből, amikor még a tetoválás a börtönviseltséghez, a bűnöző életmódhoz kapcsolódott. Az utolsó, számozatlan oldalakon a bűnözők jelnyelvéből 88 írásjegy található, Kajetan Karmayer magyarázatával. Példányunkból három tábla (10, 21, 24.) hiányzik. Kiadói, gerincén enyhén sérült félvászon kötésben, aranyozott címvignettával, felül kék festésű lapszélekkel.
19947.

Rufpreis:
1 800 HUF
Ujházi Péter: Képek és dobozok. Pictures and Boxes. (Kiállítási katalógus.) [Dedikált.] Székesfehérvár, 1994. Csók István Képtár (ny. n.) [58] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Tarnai Tamás utazónak barátilag Péter, Bukarest. 1995. április 4. A Bernáth Aurélnál tanult, a nonfiguratív neoavantgárd törekvésektől látványosan elkülönülő Ujházi Péter festőművész tárlata 1994. augusztus 27. - 1994. október 9. között volt látható szülővárosában, a székesfehérvári Csók István Képtárban. A bevezető tanulmányt írta és a kiállítást rendezte Sasvári Edit. Kétnyelvű kiállítási katalógusunk 13-46. oldalán a festőművész játékos és groteszk festményeinek és dobozmunkáinak színes reprodukciói, a képanyag után a kiállított művek jegyzéke, valamint életrajzi jegyzetek. (A Szent István Múzeum közleményei. D. sorozat, 226. szám.) Fűzve, Ujházi Péter grafikájával illusztrált kiadói borítóban. Szép példány.
19948.

Ujházi Péter: Képek és dobozok. Pictures and Boxes. (Kiállítási katalógus.) [Dedikált.] Székesfehérvár, 1994. Csók István Képtár (ny. n.) [58] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Tarnai Tamás utazónak barátilag Péter, Bukarest. 1995. április 4." A Bernáth Aurélnál tanult, a nonfiguratív neoavantgárd törekvésektől látványosan elkülönülő Ujházi Péter festőművész tárlata 1994. augusztus 27. - 1994. október 9. között volt látható szülővárosában, a székesfehérvári Csók István Képtárban. A bevezető tanulmányt írta és a kiállítást rendezte Sasvári Edit. Kétnyelvű kiállítási katalógusunk 13-46. oldalán a festőművész játékos és groteszk festményeinek és dobozmunkáinak színes reprodukciói, a képanyag után a kiállított művek jegyzéke, valamint életrajzi jegyzetek. (A Szent István Múzeum közleményei. D. sorozat, 226. szám.) Fűzve, Ujházi Péter grafikájával illusztrált kiadói borítóban. Szép példány.

Rufpreis:
1 800 HUF
Edmond Haraucourt: LHistoire de la France expliquée au Musée de Cluny. Paris, 1922, Librairie Larousse. Francia nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal.
19949.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
19950.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
19951.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
19952.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
Willfried Baatz: Fotográfia. Bp., 2003. Kossuth., Kiadói kartonált papírkötésben 183p.
19953.

Rufpreis:
6 000 HUF
(Ilford kézikönyv.) Amatőr fényképezők tankönyve és lexikona kezdőknek és haladóknak. Szerkesztette: Fehér Rezső. Budapest, [1930]. Fehér és Társa (Rosenberg Aladár ny.) 144 + [16] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti fényképekkel gazdagon illusztrált szakmunka. A szerző csaknem minden fénykép képaláírásában módot talál rá, hogy az ,,Ilford Limited angol fényképészeti műintézet termékeit megnevezze. A Fehér és Társa egyben a Ilford Limited London hazai disztribútora volt. Fűzve, enyhén sérült, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19954.

(Ilford kézikönyv.) Amatőr fényképezők tankönyve és lexikona kezdőknek és haladóknak. Szerkesztette: Fehér Rezső. Budapest, [1930]. Fehér és Társa (Rosenberg Aladár ny.) 144 + [16] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti fényképekkel gazdagon illusztrált szakmunka. A szerző csaknem minden fénykép képaláírásában módot talál rá, hogy az ,,Ilford" Limited angol fényképészeti műintézet termékeit megnevezze. A Fehér és Társa egyben a Ilford Limited London hazai disztribútora volt. Fűzve, enyhén sérült, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
1 800 HUF
Ferenczy Béni: A könyvillusztrálásról. Rövid előadás. (Számozott.) Budapest, 1986. Magyar Bibliofil Társaság (Kossuth Nyomda). 45 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 1000 példányban megjelent, könyvárusi forgalomba nem került bibliofil kiadvány számozott példánya. Kolofon: ,,Ez a kiadvány az 1985 októberében újjáalakult Magyar Bibliofil Társaság illetménykötete, amelyet könyvbaráti szeretettel nyújtunk át a Társaság tagjainak. Szerkesztette és tervezte Szántó Tibor. A képeket Laczkó Ilona válogatta. Műszaki szerkesztő Badics Ilona. A nyomdai műveleteket Bede István vezérigazgató irányításával a Kossuth Nyomda munkatársai társadalmi munkában végezték. A könyv Monotype Garamond antikva betűvel, ofszetnyomással készült, 1000 számozott példányban. [...] Ez a 426. számú példány. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas illusztrációval. Aranyozott kiadói kartonkötésben, aranyozott, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19955.

Ferenczy Béni: A könyvillusztrálásról. Rövid előadás. (Számozott.) Budapest, 1986. Magyar Bibliofil Társaság (Kossuth Nyomda). 45 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 1000 példányban megjelent, könyvárusi forgalomba nem került bibliofil kiadvány számozott példánya. Kolofon: ,,Ez a kiadvány az 1985 októberében újjáalakult Magyar Bibliofil Társaság illetménykötete, amelyet könyvbaráti szeretettel nyújtunk át a Társaság tagjainak. Szerkesztette és tervezte Szántó Tibor. A képeket Laczkó Ilona válogatta. Műszaki szerkesztő Badics Ilona. A nyomdai műveleteket Bede István vezérigazgató irányításával a Kossuth Nyomda munkatársai társadalmi munkában végezték. A könyv Monotype Garamond antikva betűvel, ofszetnyomással készült, 1000 számozott példányban. [...] Ez a 426. számú példány". Oldalszámozáson belül számos egész oldalas illusztrációval. Aranyozott kiadói kartonkötésben, aranyozott, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Rufpreis:
1 400 HUF
19956.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 468
Besichtigung 17-20 June
Losabholung ab 24 June
Zahlungsfrist 5 Juli
UhrBrechnung voraussichtlich ab 10 Juli

  Veranstaltungen