Prinzhorn, Hans:
Bildnerei der Gefangenen. Studie zur bildnerischen Gestaltung ungeübter von Hans Prinzhorn. Mit 176 Abbildungen.
Berlin, (1926). Axel Juncker Verlag (Druck: F. A. Brockhaus, Leipzig). 60 + [14] p. + 70 t. (ebből 2 színes, felragasztott). Első kiadás.
Értekezés az elítéltek képzőművészetéről, számos szövegközi illusztrációval. A táblákon az elítéltek naiv festészeti, szobrászati alkotásai, valamint számos fénykép az elítéltek tetoválásairól, egy olyan időből, amikor még a tetoválás a börtönviseltséghez, a bűnöző életmódhoz kapcsolódott. Az utolsó, számozatlan oldalakon a bűnözők jelnyelvéből 88 írásjegy található, Kajetan Karmayer magyarázatával. Példányunkból három tábla (10, 21, 24.) hiányzik.
Kiadói, gerincén enyhén sérült félvászon kötésben, aranyozott címvignettával, felül kék festésű lapszélekkel.
Ujházi Péter:
Képek és dobozok. Pictures and Boxes. (Kiállítási katalógus.) [Dedikált.]
Székesfehérvár, 1994. Csók István Képtár (ny. n.) [58] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: ,,Tarnai Tamás utazónak barátilag Péter, Bukarest. 1995. április 4." A Bernáth Aurélnál tanult, a nonfiguratív neoavantgárd törekvésektől látványosan elkülönülő Ujházi Péter festőművész tárlata 1994. augusztus 27. - 1994. október 9. között volt látható szülővárosában, a székesfehérvári Csók István Képtárban. A bevezető tanulmányt írta és a kiállítást rendezte Sasvári Edit. Kétnyelvű kiállítási katalógusunk 13-46. oldalán a festőművész játékos és groteszk festményeinek és dobozmunkáinak színes reprodukciói, a képanyag után a kiállított művek jegyzéke, valamint életrajzi jegyzetek.
(A Szent István Múzeum közleményei. D. sorozat, 226. szám.)
Fűzve, Ujházi Péter grafikájával illusztrált kiadói borítóban. Szép példány.
Edmond Haraucourt: L'Histoire de la France expliquée au Musée de Cluny. Paris, 1922, Librairie Larousse. Francia nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal.
Eberhard Hempel - Eduard Andorfer: Die Kunstdenkmäler Österreichs Steiermark. Neubearbeitet von Maria Schaffler, Eberhard Hempel und Eduard Andorfer. Dehio-Handbuch. Wien - München,1956,Anton Schroll. Dritte, neubearbeitete Auflage. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, foltos hátsó borítóval.
Georg Dehio: Handbuch der Deutschen Kunstdenkmäler. Band V. Nordwestdeutschland. Berlin, 1928, Deutscher Kunstverlag. Zweite Auflage. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
A KÉVE könyve Szerk. Szablya János. Nyolcadik kötet. Számozott (219/?) példány. A könyvdíszeket Gara Arnold festőművész rajzolta. Budapest, 1916. Kéve (Világosság ny. és Herbst Samu) (beragasztott képek) Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben.
(Ilford kézikönyv.) Amatőr fényképezők tankönyve és lexikona kezdőknek és haladóknak. Szerkesztette: Fehér Rezső.
Budapest, [1930]. Fehér és Társa (Rosenberg Aladár ny.) 144 + [16] p. Első kiadás.
Oldalszámozáson belül szövegközti fényképekkel gazdagon illusztrált szakmunka. A szerző csaknem minden fénykép képaláírásában módot talál rá, hogy az ,,Ilford" Limited angol fényképészeti műintézet termékeit megnevezze. A Fehér és Társa egyben a Ilford Limited London hazai disztribútora volt.
Fűzve, enyhén sérült, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Ferenczy Béni:
A könyvillusztrálásról. Rövid előadás. (Számozott.)
Budapest, 1986. Magyar Bibliofil Társaság (Kossuth Nyomda). 45 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Összesen 1000 példányban megjelent, könyvárusi forgalomba nem került bibliofil kiadvány számozott példánya. Kolofon: ,,Ez a kiadvány az 1985 októberében újjáalakult Magyar Bibliofil Társaság illetménykötete, amelyet könyvbaráti szeretettel nyújtunk át a Társaság tagjainak. Szerkesztette és tervezte Szántó Tibor. A képeket Laczkó Ilona válogatta. Műszaki szerkesztő Badics Ilona. A nyomdai műveleteket Bede István vezérigazgató irányításával a Kossuth Nyomda munkatársai társadalmi munkában végezték. A könyv Monotype Garamond antikva betűvel, ofszetnyomással készült, 1000 számozott példányban. [...] Ez a 426. számú példány". Oldalszámozáson belül számos egész oldalas illusztrációval.
Aranyozott kiadói kartonkötésben, aranyozott, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Koós Judith: Újabb kutatások a XVI. századi olasz calligarphia történetében. A szerző, Koós Judith (1923-2006) művészettörténész, műkritikus által DEDIKÁLT példány! Különlenyomat. Bp., 1962, Akadémiai,141-166 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel, sérült gerinccel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.