Andrássy Kurta János: A magyar nép szobrászata. I. köt. (Unicus!) Dr. Kádár Zoltán előszavával. Bp., 1944, ABC, 68+(6) p. + LXXVI t. (fekete-fehér képtáblák). Első kiadás! Kiadói papírkötés
Bulletin du Musée Hongrois des Beaux-Arts 97. A Szépművészeti Múzeum Közleményei. Szerk.: Csornay Boldizsár, Dobos Zsuzsa, Varga Ágota, Zakariás János. Bp., 2002., Szépművészeti Múzeum. Francia, angol és magyar nyelven. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
K. Csilléry Klára: A magyar nép bútorai. Magyar Népművészet 4. Bp., 1972., Corvina. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, enyhén sérült borítóval.
Deim Pál festőművész kiállítása. Szerk.: Herczeg Ibolya. Bp., 1974, Műcsarnok, 10 sztl. lev. Fekete-fehér reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón a műanyag borítás sérült, pár lap alsó szélén kis sérüléssel.
Dr. Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. A Pesti Napló előfizetői számára készült kiadás. [Bp., 1911], Pesti Napló (Stephaneum-ny.), 32 p.+ 128 t.+ 12 (színes műmellékletek) t. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott, szecessziós egészvászon-kötés, Dárday és Cservenka-kötés, kopott borító, elvált gerinc.