Molnar, Anton [Molnár Antal]:
Anton Molnar Gefrodinspex Collector. (Molnár Antal festőművész képzőművészeti albuma.) [Dedikált.]
[Tokió] Tokyo, 2007. Prova Publishing (Hang Tai Printing Company Ltd., Hong Kong). 199 + [7] p. Folio. Egyetlen kiadás.
Rajzos dedikáció: ,,Ágnesnek sok-sok szeretettel! Budapest, 2011 május 15. Anton Molnar".
Anton Molnar (sz. 1957) Párizsban élő magyar festőművész, főiskolai tanár, legsikeresebb külföldi képzőművészeink egyike. Sajátos montázstechnikájú, a németalföldi festészetből és az op-artból egyaránt merítő művészete méltósággal ünnepli az életörömöt, a női testet és az ezredforduló sajátos tárgyi világát. A döntően angol nyelven feliratozott képzőművészeti album végén a képzőművész jelentősebb tárgyainak jegyzéke, illetve az albumban felhasznált festmények listája. Anton Molnár gyakran jár hazájában is, a kötetben elhelyezett színes képeslap, egy budapesti Molnár-tárlat aprónyomtatványa arra utal, hogy a dedikáció a művész 2011. április 17. és 2011. május 15-e között megtartott budapesti tárlata alkalmából született.
Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Hibátlan, olvasatlan példány, illetve tökéletes állapotú lap.
Varga Győző rajzok és grafika, 2 db mappa. 2x20 reprodukcióval . Mindkettő a művész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak dedikált! Bp., 1999 és én, k.n. Kiadói karton mappában, egyik mappa gerince sérült. 28x43 cm
Lestyán Ferenc: Megszentelt kövek. I-II. köt. A középkori Erdélyi Püspökség templomai. 1100 templomképpel. Kolozsvár, 1996, Gloria Kiadó. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a borító kisebb szakadásaitól, kisebb kopásnyomaitól eltekintve jó állapotban.
Brenner, Anita:
Idols Behind Altars.
New York, 1929. Payson & Clarke Ltd. (Printed by J. J. Little and Ives Company). 1 t. (címkép) + 359 + [1] p. + 54 t. Első kiadás.
Anita Brenner (1905-1974) lettországi bevándorlóktól származó mexikói antropológus, újságíró, munkássága java Mexikó társadalomtörténetével, kultúrájával és művészetével foglalkozik. 1929. évi kötetében, első önálló könyvében, illetve élete fő művében a gyarmati spanyol hatások által nagyrészt elfedett, önálló életre kelt mexikói művészet társadalomtörténetét nyomozza, az azték hagyományoktól a konkvisztárodok korán át, a gyarmati időktől egészen a mexikói forradalmak és polgárháborúk (1910-1920) utáni időszakig. Anita Brenner monográfiája élő hagyományként mutatja be az azték és gyarmati örökség sajátos keveredését a Mexikóban különösen erős munkásmozgalmi kultúrformákkal. Kötete legerőteljesebb része a kortárs mexikói avantgárd képzőművészet bemutatása, melynek latinosan kozmopolita köreiben a szerző maga is forgott. A mexikói kultúrtörténet megkerülhetetlen kötete, oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval díszítve.
Feliratozott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Mueller, Otto:
Zigeuner Mappe. (Bevezető tanulmány: Walther Scheidig.)
[Drezda] Dresden, (1958). Verlag der Kunst (VEB Officin Andersen Nexö, Leipzig - VEB Ratsdruckerei, Dresden). 7 + [1] p. + 9 színes kőnyomat (ebből egy a mappa első borítóján).Folio.
A nyomatok mérete 700x500 mm, a mappán elhelyezett nyomat mérete: 535x430 mm.
Otto Mueller (1874-1930) németországi cigány festőművész, művészete a német expresszionista művészcsoport, a Die Brücke törekvéseihez állnak közel. Kilenc színes kőnyomatból álló gyűjteményünk darabjai a művész 1927. évi magyarországi, Szolnok körüli utazásának emlékei, egyben a közép-európai vándor cigány népéletből vett erős, expresszionista benyomások. A gyűjtemény darabjai: Hüftbild einer Zigeunerin im Profil nach rechts (a mappa első borítóján) - Zigeunerfamilie: Mann, Frau und zwei Kinder mit einer Ziege im Freien - Zigeunerfamilie: Mann, Frau mit Säugling und Kind am Planwagen. - Zigeunerin mit zwei kleinen Kindern am Planwagen - Zigeunerin mit Kind vor dem Rad des Wagens (Zigeunermadonna) - Zigeunerhütten mit zwei Kindern vor der Tür - Stehende Zigeurerin mit Kind auf dem Arm vor einer Hütte - Zwei halbwüchsige Zigeunermädchen in der Hütte am Tisch - Zigeunerfrau und halbwüchsiges Mädchen im Hüftbild.
A nyomatok hátoldalán sorszámozás, a mindegyiket hártyapapír védi.
Tökéletes állapotú lapok, színes litográfiával illusztrált, enyhén sérült kiadói mappában. Jó példány.
Kozma Lajos: - - szignetkönyve. Kner Imre előszavával. Gyoma, 1925, Kner Izidor, XVIII p.+ 1 sztl. lev.+ 50 t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, minimálisan foltos borítóval, belül a lapok jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel. Megjelent 400 példányban.
Brassai (Halász Gyula): The Secret Paris of the 30's. Translated from the French by Richard Miller. New York, 1976, Pantheon Books. Fekete-fehér fotókkal, Brassai (eredeti nevén Halász Gyula) fotóművész felvételeivel. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Gustav Uhl: Unterrichtsbriefe für Buchhändler I-II. Bände. I. Band: Der prakitsche Sortimenter. II. Band: Der praktische Verleger. Leipzig,én.,Gustav Uhl. Német nyelven. A II. kötetben gazdag képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítókkal.