Gál Vilmos [szerk.]: Magyar Hungarian EXPO sikerek successes 1851-2021. Bp., 2022, Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Galavics Géza: Barokk művészet Közép-Európában - Utak és találkozások. Baroque Art in Central Europe. Bp., 1993, Szépművészeti Múzeum. Kiadói papírkötésben, a borító hátsó sarkán hajtásnyommal, jó állapotban.
Homér Lajos: A bútorok története Egyiptomtól napjainkig. Bp., 1944., "Muzsa", 117 p. + CLXXXIV (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás! Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Symonds, John Addington: Renaissance Olaszországban. I-III. köt. [Teljes]. Ford.: Pulszky Károly, Wohl Janka. Bp., 1881-1886, MTA Könyvkiadó Hivatala (Athenaeum-ny.), VIII+502+(2) p.; VIII+495 p.; VIII+469 p. Első magyar kiadás. Átkötött, egységes félvászon-kötésben, túlnyomórészt jó állapotban. Mindhárom kötetben Förster Lajosné Teleszky Stefánia ex libris-szével, valamint Förster Lajos ill. Szilágyi Gyula névbejegyzéseivel.
Sam Havadtoy. A kötet anyagát összevál. és a kiadást gondozta: David Galloway. Milano, 2013, Mudima. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Havadtőy Sámuel/Sam Havadtoy (1952-) magyar származású amerikai festő, lakberendező és galériatulajdonos. Az 1980-as évek New York-i művészvilágának jelentős tagja.
Krell, P. F. (szerk): Die Klassiker der Malerei. Die Niederlandischen und Spanischen meister des XVII. Jahrhunderts. Eine Sammlung ihrer berühmtesten Werke. Mit erläuterndem Texte. Unter Mitwirkung von O. Eisenmann.
Stuttgart, 1878. Neff, 1 + 66 t. festményreprodukciók, hártyapapíron a festő és a kép bemutatásával. Aranyozott nagy méretű egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel, kis kopás a gerincen. Kötéstábla elvált a könyvtesttől. Folió.
P. Brestyánszky Ilona: A pest-budai ötvösség. Bp., 1977, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel és ábrákkal illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban, sérült kiadói papír védőborítóban.