Tétel

Rufpreis:

3 800 HUF
10,27 EUR, 11,18 USD

Beschreibung:

A Nemzetközi Vasútegylet Általános vasúti szakszótára. Magyar rész - Lexique général des termes ferroviaires. Partie hongroise. [Budapest], (1962). Magyar Államvasutak (KÖZDOK Rotaüzeme). 316 p. Összesen 150 példányban megjelent szakmunka. Az Általános vasúti szakszótár a nemzetközi összefogásban összegyűjtött vasúti fogalmak és szakkifejezések magyar megfelelőit adja közre, a szótár eredeti, francia szakkifejezéseinek sorrendjében. A szakkifejezések közt a legváltozatosabb fogalmak szerepelnek, így például a 451. pont alatt a boltozott áteresz, 452. alatt a bügykös tengely, 500. alatt a sínvándorlást gátló kengyel, 2092. alatt fekvőhely, 4117. alatt a fékbódé, 3120. alatt a poggyászpénztár, 5926. alatt az erdei fenyő, 2689. alatt az éberségi berendezés, 1358 és 7583. alatt pedig nem más, mint az ibolyaszínű négyzetes tárcsásjelző fogalma szerepel. A kötet második felében magyar betűrend szerinti fogalomlajstrom. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány, ritka.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk