Mindnyájunk szakácskönyve.
(Bp. 1949.) Magyar Nemzet. 96 l. A felső borító hiányzik. Fűzve, kiadói borítékban. A kötet a recepteken túl a háztartárspénz beosztásához mellékel táblázatot, tanácsokat ad a betegek élelmezéséhez, Sérült papírborítóval Ritka
Iszlai Zoltán: A fehér asztaltól a sárga földig. Nevető gasztronómia. (DEDIKÁLT). Bp., 1987, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. A borító és az illusztrációk Sajdik Ferenc munkái. Kiadói papírkötés. A szerző, Iszlai Zoltán (1933-2022) József Attila-díjas költő, író, műkritikus által DEDIKÁLT példány.
Jécsai László: Hogyan készítsük el virágos kertünket. + Osztróvszkyné Dr. E. Németh Ágnes: Gyümölcs, zöldség házi feldolgozása. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Gazdasági Szakkönyvei. Bp., 1934-1938, Növényvédelem és Kertészet, 61+(3) p.; 59+(5) p. Kiadói félvászon-kötés / spirálfűzéses kartonált papírkötés, helyenként kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
Buday Ella:
Mit hogyan - mennyit főzzek? (Gyakorlati szakácskönyv a dolgozó nők részére.)
[Budapest, 1949]. Faragó Imre ny. 176 p.
Néhány oldal enyhén foltos, az utolsó ív leveleinek fűzése kissé meglazult.
Horváth: 218.
Kissé foltos kiadói félvászon kötésben.
Háztartási tanácsok
Bukarest, 1963. Mezőgazdasági és Erdészeti Könyvkiadó (Întreprinderea Poligrafică Cluj). 564 + [4] p.
Gasztronómiai és háztartási tanácsadónk eredetileg orosz nyelven, 1959-ben jelent meg, Moszkvában, a falusi és városi lakosok tájékoztatása céljából, több kiadásban, több millió példányban. A szakácskönyvként is funkcionáló munka a ház körüli teendők teljességét körvonalazza a ház / lakás beosztásától az udvar higiéniájáig, a gyermekneveléstől a konyhaművészetig, receptekig, a tartósítástól a szabás-varrás, a lakáson belüli növénytartástól a ház körüli kertészet kérdésköréig, oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrálva.
Horváth 0.
Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
Kovácsics Mátyás: Modern konyha. Bp., 1904., Singer és Wolfner, (Hungária-ny.), 206+10 (korabeli reklámok, közte: Zwack J. és Társai is.) p. Szecessziós könyvdíszekkel. Kiadói, sérült papírkötésben, fűzésnél szétvált, lapok jó állapotban