Ferdinándy-Gogolák: Magyarok és délszlávok. Officina Képeskönyvek 22. Bp., 1940., Officina, 43+3 p. +32 (fekete-fehér fotók) t.+2 p. Kiadói kartonált papírkötésben, szakadt papír védőborítóban, a borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
Prőhle Vilmos: Napkeletről. A szerző, Pröhle Vilmos (1871-1946) orientalista által DEDIKÁLT példány, dátumozva." Kedves volt tanítványomnak Király Lászlónak régi idők emlékéül." Bp., 1922, Stádium, 356 p. Második és bővített kiadás! Átkötött félvászon-kötés.
Nemeskürty István: Mi történt velünk? Haldoklásunk évszázada. A borító Szyksznian Wanda munkája. A borítót illusztráló, Szyksznian Wanda (1948-) grafikus, plakátművész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2002, Szabad Tér. Kiadói kartonált papírkötés, Mohás Lívia aláhúzásaival és bejegyzéseivel.
Kigyúló csillagok. Történelmi elbeszélések a hős magyar ifjúságról. Szerk.: Gramantik Margit. Bp., 1931, Bethlen Gábor-ny., 4 sztl. lev.+ 211+(1) p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az eredeti elülső papírborító megvan a könyvben, de a fűzéstől különvált.
Szabadkőműves gondolatok. Szerk.: Márton László. A szerkesztő, Márton László által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1994, Belvárosi Könyvkiadó. 2. kiadás. Kiadói papírkötés.