Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 311

Forradalom és megtorlás Szarvason 1956-1963. Szerk.: Dr. Kutas Ferenc et al. A Szarvasi Krónika Kiskönyvtára 13. Szarvas, 2006, Szarvasi Krónika Alapítvány Kuratóriuma. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
19413.

Rufpreis:
2 000 HUF
19414.

Rufpreis:
1 600 HUF
Benke József: Az arabok története. Bp., 1987, Kossuth. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
19415.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Honoris causa. Tanulmányok Engel Pál tiszteletére. Szerk.: Neumann Tibor és Rácz György. Társadalom - és művelődéstörténeti tanulmányok 40. Analecta Mediaevalia III. Bp.-Piliscsaba, 2009, MTA Történettudományi Intézet - PPKE BTK. Kiadói kartonált papírkötés.
19416.

Rufpreis:
2 400 HUF
Történelmünk korszakalkotója. Batthyány Lajos miniszterelnök - Batthyány Lajos, a Hadseregszervező. (Kiállítási katalógus). Szerk.: Basics Beatrix, B. Varga Judit. Bp., 2007, BTM - Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Kiadói papírkötés.
19417.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47
Kacziány Géza: Magyar vértanúk könyve. Bp., 1906, Vass József Könyvkiadóhivatala. Kiadói foltos egészvászon kötés, gerinc szakadt, színes képmellékletekkel, kopottas állapotban.
19418.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
,,Fogadd a koronát... Ünnep és válság, hagyományok és reformkoncepciók. Szerk.: Glässer Norbert et al. MTA-SZTE Vallási Kultúrakutató Csoport. A Vallási Kultúrakutatás Könyvei 46. Szeged, 2021, SZTE BTK Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék. Kiadói papírkötés.
19419.

,,Fogadd a koronát..." Ünnep és válság, hagyományok és reformkoncepciók. Szerk.: Glässer Norbert et al. MTA-SZTE Vallási Kultúrakutató Csoport. A Vallási Kultúrakutatás Könyvei 46. Szeged, 2021, SZTE BTK Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék. Kiadói papírkötés.

Rufpreis:
2 000 HUF
Dr. Fodor Ferenc: A szülőföld és honismeret könyve. (I. A mi hazánk. II. A mi közösségünk.) (Bp., 1927), Borsod-Gömör-Kishont Vármegye Közönsége (Kir. M. Egyetemi Ny.), 383 p.+ 4 (kihajtható, színes) t. Számos szövegközti, fekete-fehér illusztrációval. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzőkkel, az egyik térkép-melléklet kijár.
19420.

Rufpreis:
2 400 HUF
Baines, John - Málek, Jaromir: Az ókori Egyiptom atlasza. Bp., 1992, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
19421.

Rufpreis:
2 000 HUF
19
Abigail Wheatley - Struan Reid: Bevezetés a régészet világába. Ford.: Tompa Júlia. Kisújszállás, 2005, Pannon-Literatúra. John Woodcock és Ian McNee illusztrációival. Internetlinkekkel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19422.

Rufpreis:
1 800 HUF
Mezey Barna-Szente Zoltán: Európai alkotmány- és parlamentarizmustörténet. Bp., 2003, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, néhány lapon ceruzás jelölésekkel.
19423.

Rufpreis:
1 600 HUF
Dizseri Eszter: Zsindelyné Tüdős Klára. Életrajz - dokumentumokban. 1895-1980. Vál. és szerk. - -. A szerző, Dizseri Eszter (1937-) által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány! Bp., 1994, Kálvin János Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
19424.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF