1919 A Tanácsok Országos Gyűlésének naplója. (1919. jun. 14 - 1919 jun. 23.) A munkás- és katonatanácsok gyorsirodájának feljegyzései alapján. Bp., 1919., Athenaeum, 280 p. Átkötött egészvászon-kötésben.
Távol az Araráttól. Örmény kultúra a Kárpát-medencében. Bp., 2013, Budapesti Történeti Múzeum - Országos Széchenyi Könyvtár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Angol életrajz Zrínyi Miklósról. London, 1664. Bevezette és szerk., jegyzetekkel ellátta: Kovács Sándor Iván. A Zrínyi Miklós angol rajongói c. kísérőtanulmányt írta: Péter Katalin. Ford.: Bukovszky Andrea, Gömöri Éva, Rab Andrea, Zajkás Péter. Zrínyi - Könyvtár II. Főszerk.: Klaniczay Tibor. Benne az angol nyelvű életrajz hasonmásával, a 153-340. oldalak között. Bp., 1987, Zrínyi. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kemény-kötés.
Uralkodók és corvinák. Az Országos Széchényi Könyvtár jubileumi kiállítása alapításának 200. évfordulóján. / Potentates and Corvinas. Anniversary Exhibiton of the National Széchényi Library. Szerk.: Karsay Orsolya. Bp., 2002, OSZK. Színes fotókkal illusztrálva. Magyar, angol és olasz nyelven. Kiadói papírkötés.
3 db 1919. évi kiadvány: Marx Károly: III. Napoleon államcsinyje. Ford.: Garami Ernő. + Weltner Jakab: A szociáldemokrata párt és a béke. Munkáskönyvtár 14. és 22. füzet. Bp., 1919, Népszava. + Dr. Erdély Jenő: A földosztás törvénye. Az 1919. évi 18-ik néptörvény rendelkezései. Buza Barna földmivelésügyi miniszter előszavával. Bp., 1919, Benkő Gyula. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
Hegyaljai Kiss Géza: Kossuth Lajos élete. Bp., 1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 127+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. + Kossuth Lajos: Magyarországért. Részletek Kossuth Lajos ,,Irataim az emigráczióból" c. munkájából. Nemzeti Könyvtár 103-104. sz. Bp., 1943, Stádium, 124+(2) p. A borító és a szövegrajzok Fáy Dezső munkái. Kiadói papírkötés.
Pomogáts Béla: Szembenézni a történelemmel. Tanulmányok az ötvenhatos forradalomról. A szerző, Pomogáts Béla (1934-) Széchenyi-díjas kritikus, tanár, irodalomtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2006, Hungarovox. Kiadói papírkötés.