Kovács Lajos: Gróf Széchenyi István közéletének három utolsó éve 1846-1848. I-II. köt. [Egybekötve]. Bp., 1889, Franklin-Társulat, 271+(1) p.; 317+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, a hátsó kötéstábla deformált, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel és aláhúzásokkal.
Armstrong, H[arold] C[ourtenay]:
Lord of Arabia: Ibn Saud. Az Intimate Story of a King.
London, (1934). Arthur Barker Ltd. (Printed by Jarrold and Sons Ltd., Norwich). 1 t. (címkép) + 306 p. Első kiadás.
Harold Courtney Armstrong (1891-1943) brit történész és hajóskapitány történeti portréja Ibd Saud-ról, azaz Abdul-Aziz ibn Abdul-Rahmanról, Szaúd-Arábia királyáról annak korai sivatagi portyázásától az ország egyesítéséig és királyi címe elnyeréséig (1901-1932). A száműzött emíri családból származó Ibn Saud szabadcsapataival éveken keresztül a megszálló török hatalom, illetve a törökök által támogatott helyi arab hatalmasságok ellen harcolt. Gerillahadviselése az első világháború idején vált eredményesebbé, amikor komoly brit segítséget kapott. A megerősödött hadúr végül 1932-ben fejezte be országa egyesítését. A nyugati sajtóban rendkívül kedvezően értékelt hadúr és országalapító utódai kormányozzák az országot a mai napig. Oldalszámozáson belül néhány egész oldalas és szövegközti térképvázlattal, az előzékeken rajzzal kiegészített Arábia-térképpel.
Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Szalay László: II. Rákóczi Ferenc bujdosása. I. köt. (Unicus!) Pest, 1864, Lauffer Vilmos (Kozma Vazul-ny.), XII+304 p. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.
Sammlung der für Ungarn erlassenen Allerhöchsten Manifeste und Proklamationen, dann der Kundmachungen der Oberbefehlshaber der kaiserlichen Armee in Ungarn. Amtliche Ausgabe. I-II. köt. [Egybekötve]. Ofen [Buda], 1849-1850, Universitäts-Buchdruckerei, XVI+138+22 p.; XV-XXVI p.+ 139-265 p.+ 23-63 p. Német nyelven. Félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
Albin von Teuffenbach: Vaterländisches Ehrenbuch. Geschichtliche Denwürdigkeiten aus allen Ländern der österrisch-ungarischen Monarchie. Hrsg. von Albin Reichsfreiherr von Teuffenbach zu Tiefenbach und Maßwegg. Volksausgabe. Wien - Teschen, 1877, Karl Brochaska, XVI+2+994 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a gerinc deformált, a címlapon aláhúzással.
Takáts Sándor: Rajzok a török világból I-III. köt. Bp., 1915-1917, MTA, VIII+438+1 p.;4+463+1 p.+ 5 t.; 457+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítókkal, a III. kötet hátsó szennylapja hiányzik és kissé laza a fűzése.
Császár Ferencz. Magyar ösök képcsarnoka. Életirati vázlatok kíséretében. III.-ik füz. Pest, 1858. Ny. Beimel J. és Kozma Vazul.6 l + 3 t ((a hatból, nagy méretű litográfiák) Dessewffy János főispán és m.k. főudvarnok, Esterházy Miklós nádor, Béldy Pál erd. orsz. hadvezér. 40x55 cm Lapok szélén beszakadásokkal
Kerékgyártó Árpád: Magyarország művelődés története 889-1849. I. kötet 889-1301. 559p. Korabeli, aranyozott félvászon kötésben. Néhány tollas bejegyzéssel, előzéklapok sérültek, gerinc nélkül, első kötéstábla elvált. Rendkívül ritka!
Császár Ferencz. Magyar ösök képcsarnoka. Életirati vázlatok kiséretében. II.-ik füz. Pest, 1856. Ny. Beimel J. és Kozma Vazul.6 l + 2 t ((a hatból, nagy méretű litográfiák) báró Andrásy Miklós Gömör megye Főispánja; Bethlen Gábor erdélyi fejedelem. 40x55 cm Lapok szélén beszakadásokkal
Nagy, (Lajos) Ludovicus: Notitiae politico-geographico-statisticae inclyti Regni Hungariae, partiiumque eidem adnexarum I. kötet
Budae, 1829, Procusae Typis Annae Landerer, [16] p. + 638 p. + [1] p. Címlap és első papírborító hiányzik.
Orosz, [József] Joseph: Ungarns gesetzgebender Körper auf dem Reichstage zu Pressburg im Jahr 1830. Sammt Actenstücken und Anmerkungen von - - . I-II. köt. [Egy kötetben]. Leipzig, 1831-1832, Paul Gotthelf Kummer, XVI+387+(3) p.; 251 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, egy-két kijáró lappal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.