Friedjung, Heinrich: Österreich von 1848 bis 1860. In zwei Bänden. Erster Band: Die Jahre der Revolution und der Reform 1848 bis 1851. (Zweite Auflage.) Zweiter Band: Erste Abteilung. 1 kötet
Stuttgart und Berlin, 1908. J. G. Cotta'sche Buchhandlung (Druck der Union Deutsche Verlagsgesellschaft). XVIII + 512 p.; Korabeli, kissé kopott, aranyozott félbőr kötésben
Az osztrák birodalom történetének birodalmi szemszögű áttekintése
Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 3 kötet 2. füzet + 1844. 4. kötet 1. füzet (utolsó)
Leipzig, 1843. Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.).
[4] +142 + 208 p.
Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann.Korabeli aranyozott, vaknyomott egészvászon kötésben
Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
Hermann Reuchlin: Geschichte Italiens von der Gründung der regierenden Dynastien bis zur Gegenwart. 2.-4. kötet. Lipcse, 1860, 1870,1873, Hirzel. Első kiadás. Német nyelven. Korabelii aranyozott egészvászon-kötésben, 2. kötet vaknyomásos díszítéssel és márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval. Négy kötetben teljes, 1. kötet hiányzik!
[Gatterer, Johann Christoph (1727-1799): Dissertatio praevia de adornanda in posterum Germania sacra medii aevi. Qvam amplissimi philosophorvm ordinis avctoritate et permissv ... Alidorfii,[1752],Ex Officina Hesseliana, 70+2 p. Korabeli papírkötésben, sérült gerinccel, az első két lap sérült, rajtuk szöveget nem érintő hiánnyal, lapok sarkain szamárfülekkel.
Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 3 kötet 1-2. füzet
Leipzig, 1843. Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.).
[4] + 206 p.+ [4] + 208 p.
Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann. Korabeli aranyozott félvászon kötésben
Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
Sashegyi Oszkár: Német felvilágosodás és magyar cenzúra 1800-1830. Minerva-Könyvtár 130. sz. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 105+2 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
4 db történettudományi különlenyomat: Fehértói KAtalin: A XIV: századi magyar megkülönböztető nevek, Arató Endre: A magyar nemesség és az osztrák udvar nemzetiségi politikája a szabadságharc előtt. H. Balázs Éva: A parasztság helyzete és mozgalmai (1780-1787), Barkay Ö Szabolcs: Batthyány Boldizsár humanista köre.
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata.18-19. évf, 1940-41 . Szerk. Szabó István, Bp. , Magyar Országos Levéltár.. Kiadói papírborítóban, felvágatlan
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata.21. évf, Szerk. Sinkovics István. Bp., 1946. Magyar Országos Levéltár.. Kiadói papírborítóban, felvágatlan
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata.14. évf, 1938 . Szerk. Szabó István, Bp. 1938, Magyar Országos Levéltár.. Kiadói papírborítóban, felvágatlan
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.