Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. VIII. es évfolyam 1-2. szám, Szerk. Csánki Dezső, Bp. 1930, Magyar Országos Levéltár. Kissé sérült papíborítóval
Pálffy Géza: Zrínyi Miklós nagy napja. Az 1663-1664. évi török háború egyik meghatározó eseménye: a vati hadimustra 1663. szeptember 17-én. Bp.-Pápa, 2016, MTA BTK Történettudományi Intézet - Jókai Mór Városi Könyvtár, 58 p.+1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés.
Adolf Hofm eister, Die heilige Lanze, ein Abzeichen des alten Reiches. (Untersuchungen zur deutschen Staats- und Rechtsgesch. 96p. Breslau, 1908. M&H. Marcus. Kiadói kissé sérült papíkötésben
Ernst Birk: Zur Finanzgeschichte des Königreichs Ungarn unter König Ladislaus Posthumus. A. Pichler, 1853 ; 6 + 1 p.Korabeli félvászon kötésben HUNGARIKA
Az Erdélyi Múzeum - kiadja az Erdélyi Múzeum Egyesület Új folyam IV. kötet: 2., 3., 4. füzet. Szerk. Erdélyi Pál. Kolozsvár., 1909 Stief Jenő. Sérült papírkötésben
Villani Lajos, báró: Machiavelli és a nemzeti politika.
A szerző, Villani Lajos (1889-1948) diplomata, író, a külügyminisztérium kulturális ügyosztályának vezetője (1891-1948) által Prahács Margit (1893-1974) zenetörténész, zeneesztéta részére DEDIKÁLT példány. Külügyi Könyvtár I. Bp., 1939., Magyar Külügyi Társaság, 1 t. +46 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal.
Történettudományi különlenyomatok: Hölvényi György: A magyar jezsuita történetírók és a jezsuita rend, 18p. foltos lapokkal.; Horváth Róbert: A statisztikai módszer és elmélet kérdései Berzeviczy Gergely műveiben, Bp., 1972. Stastisztika 138p + 12 kih tábla; Podhradszky György: Kollár János és a budapesti Egyetemi Könyvtár kapcsolatai. 39-46p.
Shelley Klein: The Most Evil Secret Societies in History. New York, 2005, Barnes & Noble. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Daxer György: A külföldi iskolalátogatás hatása a hazai protestáns nevelésügy fejlődésére kapcsolatban a hazai prot. gimnáziumok történetével. (1520-1790.) Békéscsaba, 1909, Békésmegyei Függetlenségi Könyvnyomda, 98 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel.
Toldy Ferenc: A magyar nemzeti irodalom története I. kötet. Pest, 1868. Emich. 187p. Félvászon-kötésben, volt könyvtári példány. Kis sérüléssel, jegyzetekkel, aláhúzásokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.