Kővári László: Erdély történelme. Első kötet. Kolozsvártt-Pesten, 1859. Stein-Ráth. XXVIII, 174 l. 1 sztl. lev. 218 mm.
Árpástói Marosszéki-szabédi Székely Pál könyvtárából.
Korabeli, kopottas, félvászon-kötésben, a kötetben korábbi tulajdonosának bejegyzései. Egyetlen kiadás.
A szerző a XX. századi erdélyi művelődéstörténet egyik legjelentősebb alakja, valamint a XIX. században formálódó társadalomkutatás, szociográfia és szociológia előfutára volt. Elsősorban történelmi munkái révén vált ismertté, melyekben romantikus és egyben közérthető stílusban ismerteti Erdélynek és kiemelkedő családjainak történetét.
Nagyváradi Horváth Janka: A régi Erdély. Bp., 1908., Athenaeum, 4+299 p. Korabeli gerincén aranyozott félvászon-kötésben. A kötetben korábbi tulajdonosának - Árpástói Marosszéki Szabédi Dr. Székely Pál - érdekes bejegyzései..
Tucholsky, Kurt: Deutschland, Deutschland ueber alles. Ein Bilderbuch von - - und vielen Fotografen. Montiert von John Heartfield. Berlin, 1967, Verlag Volk und Welt. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kis sérüléssel. Az 1929-ben megjelent könyv hasonmása.
Kulcsár Péter: A magyar történelmi irodalom lelőhelyjegyzéke a kezdetektől 1700-ig. Inventarium de operibus litterariis ad res hungaricas pertinentiis ab initiis usque ad annum 1700. Összeáll: Kulcsár Péter. Bp., 2003, Balassi - Országos Széchenyi Könyvtár. Kiadói egészvászon-kötés.
Vegyes Habsburg-házzal kapcsolatos könyvtétel, 7 db:
Jászi Oszkár: A Habsburg-Monarchia felbomlása, Supka Géza: Habsburg-krónika, Sigrid - Maria Größing: A Habsburgok szerelmi krónikája, Németh Andor: Mária Terézia, Frederich Weissensteiner: Mária Terézia leányai, Ángeles Caso: Sziszi. Egy császárné naplója, Thea Leitner: A Habsburgok elfelejtett gyermekei. Különféle kiadásokban, nagyrészt jó állapotban.
Singer, Arthur:
Der Kampf Roms gegen die Freimaurerei. Geschichtliche Studie.
[Lipcse] Leipzig, (1925). Ernst Oldenburg Verlag (Druck von Hesse & Becker). 191 + [5] p. Egyetlen kiadás.
Singer Arthur (1869-1931) budapesti újságíró, a Magyarországi Szimbolikus Nagypáholy könyvtárosának történeti áttekintése a Szentszék szabadkőművesség elleni küzdelmeiről, szabadkőműves méltatások szerint a téma legjobb összefoglalásai közül való. A kötet végén a szabadkőműves kiadó könyvhirdetései.
Feliratozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
Blazovich László - Géczi Lajos: A Telegdiek pere 1568-1572. Dél-Alföldi Évszázadok 6. Szeged, 1995. Térképmelléklettel. Megjelent 500 példányban. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Wilhelm Ewald: Siegelkunde. [Pecséttan.]/ Felix Hauptmann: Wappenkunde. [Heraldika.] Handbuch der Mittelalterlichen und Neueren Geschichte. Hrsg. G. v. Below und F. Meinecke. München - Berlin, 1914, R. Oldenbourg, XIV+244 p.+40 t.; VIII+61+3 p.+ 4 t.+4 p. Német nyelven. Fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott, festet lapélekkel, kopott, foltos borítóval, javított gerinccel, ceruzás bejelölésekkel és aláhúzásokkal, régi intézményi bélyegzésekkel.