Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 311

Hitler, Adolf: Mein Kampf. (Harcom). Történelmi dokumentumok. [Gyöngyös, 1998 körül], W. Stoker Kft. 496 p. A nemzetiszocialista vezető egyetlen, még életében kiadott könyve, melyet landsbergi fogsága idején kezdett el írni, miután 1923-ban az ún. sörpuccsban való részvételéért börtönbe zárták. A könyvben áttekintette addigi pályafutását és megfogalmazta világnézetét, valamint politikai programját. A mű a nácizmus ideológiai alapvetése lett. Hitler ezzel az írással egy átfogó elméletet kívánt a nép elé állítani a marxizmus ellenében. Emellett úgy kívánta bemutatni addigi pályáját, mint ami pártja és az egész nép ideális vezetőjévé teszi őt a zsidóság, mint közös ellenség elleni összefogásban. Megerősítette az NSDAP 25 pontos programjának érvényességét. Megállapította, hogy a nemzeti szocializmus egyik elődjének számító völkisch mozgalom sikertelen maradt és ideje lejárt; ezzel szemben az NSDAP modern, céltudatos gyűjtőmozgalommá vált, amely sikerrel tömörítheti a weimari köztársaság nacionalista és antidemokratikus erőit. Példányunk címlapjának alján ajándékozási bejegyzés. Fűzve, színes, Hitler portréjával illusztrált kiadói borítóban.
19328.

Rufpreis:
5 000 HUF
Sebestyén Gyula: A magyar honfoglalás mondái. Millenniumi díjjal jutalmazott pályamű. Első kötet. Budapest, 1904. Kisfaludy Társaság (Franklin-Társulat ny.) XX + 563 + [1] p. Első kiadás. Sebestyén Gyula (1864-1946) néprajztudós őstörténeti-irodalomtörténeti monográfiája, a téma igen alapos kidolgozása. A hun-magyar eredetmondák, az Attila- és Csaba-mondakör kidolgozása előtt a szerző csaknem háromszáz oldalon társadalomtörténeti keretben megkísérli rekonstruálni a középkorban klérusi tiltás alá kerülő énekmondói hagyományt. A munka két kötetben teljes. Példányunk belívének két levele a gerincnél megerősítve. (Kisfaludy-Társaság könyvtára.) Szüry 3970. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
19329.

Rufpreis:
5 000 HUF
Oberding József György: Az erdélyi agrárreform. Kolozsvár, 1930. Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt. 104 p. Tanulmány az erdélyi román földkisajátításról. A címlapon Szinyei Merse Pál, a nagy festő unokájának, Szinyei Merse Anna édesapjának tulajdonosi névbejegyzése. Monoki 4447. Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.
19330.

Rufpreis:
5 000 HUF
Kristó Gyula: A magyar nemzet megszületése. Szegedi Középkortörténeti Könyvtár 12. Szeged, 1997. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19331.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
19332.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
Fernando García de Cortázar - José Manuel González Vesga: Spanyolország története. Ford.: Lakatos Zsuzsa, Renteria Anna-Mária. Szerk. és a jegyzeteket készítette Korpás Zoltán. Osiris Tankönyvek. Bp.,2005,Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
19333.

Rufpreis:
5 000 HUF
Pölitz, Karl Heinrich Ludwig: Die Weltgeschichte für gebildete Leser und Studierende Band II. 1 t + 536p. Korabeli kissé sérült félvászon kötésben.
19334.

Rufpreis:
5 000 HUF
Blumenbach, W(enzel) C(arl) W(olfgang): Neuestes Gemälde der Oesterreichischen Monarchie II. Wien, 1837. Sammer. 480 + (2)p. Fűzve, sérült, hiányos kiadói papírborítóval Rézmetszetek nélkül.
19335.

Rufpreis:
5 000 HUF
19336.

Rufpreis:
5 000 HUF
Nagy Pál: Historia pragmatica regni Hungariae. 1. köt. Pest, 1823, Trattner. . 1 t rézmetszet + 427p. Sérült kartonált papírkötésben,
19337.

Rufpreis:
5 000 HUF
Hanns Schlitter: Aus Österrichs Vormärz I. köt.: Galizien und Krakau. Amalthea-Bücherei. Zürich - Leipzig - Wien, 1920, Amalthea, VI+2+132 p. Kiadói papírkötés.
19338.

Rufpreis:
5 000 HUF
Turchányi Egon:  Glóriás Árpádok. Kornis Gyula előszavával, Györgyfi György rajzaival.  Budapest, [1938]. Szent István-Társulat (Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt.)  287 + [1] p. + 4 t. (feliratozott hártyapapírral védett kromolitográfia). Egyetlen kiadás.  A Szent István-év alkalmából kiadott királylegendárium, mely a katolikus hitet felvevő magyarság Árpád-kori történelmét királydinasztiáján, belviszályain és királyszentjein keresztül mutatja be, oldalszámozáson belül számos szövegközti rajzzal kísérve. A szerző szerint a nomád törzsek kultúrája a hit felvételével és az Európába való beilleszkedéssel az Árpád-kor végéig totálisan megváltozik, és szárba szökken a speciálisan magyar lovagkor. A szerző elbeszélése ugyanakkor időnként nem nélkülözi az aktuálpolitikai kiszólásokat sem: ,,Később Imre egy európai keresztesháborút vezetett befejezésig a Balkán félsziget bogumiljai ellen, akik elvhirdetésben és doktrinákban majdnem előképei voltak a modern szovjet-bolsevizmusnak. Megegyeztek vele a sátánhit Istentagadásában, s az elvek társadalombomlasztó továbbfűzésében. A családbomlasztás, tekintélytagadás, az erkölcsök megtagadása: ugyanaz volt, mint ott. Kiküszöbölésük az életerős és jövőre hivatott társadalmaknak éppen úgy létkérdése volt, mint ahogy az ma is a bolsevizmus elleni küzdelem.  Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
19339.

Turchányi Egon: Glóriás Árpádok. Kornis Gyula előszavával, Györgyfi György rajzaival. Budapest, [1938]. Szent István-Társulat (Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt.) 287 + [1] p. + 4 t. (feliratozott hártyapapírral védett kromolitográfia). Egyetlen kiadás. A Szent István-év alkalmából kiadott királylegendárium, mely a katolikus hitet felvevő magyarság Árpád-kori történelmét királydinasztiáján, belviszályain és királyszentjein keresztül mutatja be, oldalszámozáson belül számos szövegközti rajzzal kísérve. A szerző szerint a nomád törzsek kultúrája a hit felvételével és az Európába való beilleszkedéssel az Árpád-kor végéig totálisan megváltozik, és szárba szökken a speciálisan magyar lovagkor. A szerző elbeszélése ugyanakkor időnként nem nélkülözi az aktuálpolitikai kiszólásokat sem: ,,Később Imre egy európai keresztesháborút vezetett befejezésig a Balkán félsziget bogumiljai ellen, akik elvhirdetésben és doktrinákban majdnem előképei voltak a modern szovjet-bolsevizmusnak. Megegyeztek vele a sátánhit Istentagadásában, s az elvek társadalombomlasztó továbbfűzésében. A családbomlasztás, tekintélytagadás, az erkölcsök megtagadása: ugyanaz volt, mint ott. Kiküszöbölésük az életerős és jövőre hivatott társadalmaknak éppen úgy létkérdése volt, mint ahogy az ma is a bolsevizmus elleni küzdelem". Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 468
Besichtigung 17-20 June
Losabholung ab 24 June
Zahlungsfrist 5 Juli
UhrBrechnung voraussichtlich ab 10 Juli

  Veranstaltungen