Hitler, Adolf: Mein Kampf. (Harcom). Történelmi dokumentumok. [Gyöngyös, 1998 körül], W. Stoker Kft. 496 p. A nemzetiszocialista vezető egyetlen, még életében kiadott könyve, melyet landsbergi fogsága idején kezdett el írni, miután 1923-ban az ún. sörpuccsban való részvételéért börtönbe zárták. A könyvben áttekintette addigi pályafutását és megfogalmazta világnézetét, valamint politikai programját. A mű a nácizmus ideológiai alapvetése lett. Hitler ezzel az írással egy átfogó elméletet kívánt a nép elé állítani a marxizmus ellenében. Emellett úgy kívánta bemutatni addigi pályáját, mint ami pártja és az egész nép ideális vezetőjévé teszi őt a zsidóság, mint közös ellenség elleni összefogásban. Megerősítette az NSDAP 25 pontos programjának érvényességét. Megállapította, hogy a nemzeti szocializmus egyik elődjének számító völkisch mozgalom sikertelen maradt és ideje lejárt; ezzel szemben az NSDAP modern, céltudatos gyűjtőmozgalommá vált, amely sikerrel tömörítheti a weimari köztársaság nacionalista és antidemokratikus erőit. Példányunk címlapjának alján ajándékozási bejegyzés. Fűzve, színes, Hitler portréjával illusztrált kiadói borítóban.
Sebestyén Gyula:
A magyar honfoglalás mondái. Millenniumi díjjal jutalmazott pályamű. Első kötet.
Budapest, 1904. Kisfaludy Társaság (Franklin-Társulat ny.) XX + 563 + [1] p. Első kiadás.
Sebestyén Gyula (1864-1946) néprajztudós őstörténeti-irodalomtörténeti monográfiája, a téma igen alapos kidolgozása. A hun-magyar eredetmondák, az Attila- és Csaba-mondakör kidolgozása előtt a szerző csaknem háromszáz oldalon társadalomtörténeti keretben megkísérli rekonstruálni a középkorban klérusi tiltás alá kerülő énekmondói hagyományt. A munka két kötetben teljes. Példányunk belívének két levele a gerincnél megerősítve.
(Kisfaludy-Társaság könyvtára.)
Szüry 3970.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
Oberding József György:
Az erdélyi agrárreform.
Kolozsvár, 1930. Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt. 104 p.
Tanulmány az erdélyi román földkisajátításról. A címlapon Szinyei Merse Pál, a nagy festő unokájának, Szinyei Merse Anna édesapjának tulajdonosi névbejegyzése. Monoki 4447.
Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.
Fernando García de Cortázar - José Manuel González Vesga: Spanyolország története. Ford.: Lakatos Zsuzsa, Renteria Anna-Mária. Szerk. és a jegyzeteket készítette Korpás Zoltán. Osiris Tankönyvek. Bp.,2005,Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
Turchányi Egon:
Glóriás Árpádok. Kornis Gyula előszavával, Györgyfi György rajzaival.
Budapest, [1938]. Szent István-Társulat (Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt.)
287 + [1] p. + 4 t. (feliratozott hártyapapírral védett kromolitográfia). Egyetlen kiadás.
A Szent István-év alkalmából kiadott királylegendárium, mely a katolikus hitet felvevő magyarság Árpád-kori történelmét királydinasztiáján, belviszályain és királyszentjein keresztül mutatja be, oldalszámozáson belül számos szövegközti rajzzal kísérve. A szerző szerint a nomád törzsek kultúrája a hit felvételével és az Európába való beilleszkedéssel az Árpád-kor végéig totálisan megváltozik, és szárba szökken a speciálisan magyar lovagkor. A szerző elbeszélése ugyanakkor időnként nem nélkülözi az aktuálpolitikai kiszólásokat sem: ,,Később Imre egy európai keresztesháborút vezetett befejezésig a Balkán félsziget bogumiljai ellen, akik elvhirdetésben és doktrinákban majdnem előképei voltak a modern szovjet-bolsevizmusnak. Megegyeztek vele a sátánhit Istentagadásában, s az elvek társadalombomlasztó továbbfűzésében. A családbomlasztás, tekintélytagadás, az erkölcsök megtagadása: ugyanaz volt, mint ott. Kiküszöbölésük az életerős és jövőre hivatott társadalmaknak éppen úgy létkérdése volt, mint ahogy az ma is a bolsevizmus elleni küzdelem".
Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.