Csörsz tanulmányok. Szerk.: Harkányiné Dr. Székely Zsuzsanna. Gödöllő, 2017, Szent István Egyetem Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Concha Győző: Eötvös és Montalembert barátsága. Adalék a magyar katholikusok autonomiájának kezdeteihez. Bp., 1918, Szent István-Társulat, 333+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Donászy Ferencz: Szigetvár és Eger hősei. Regényes korrajz a XVI. századból. Bp., 1902, Athenaeum, 332+(4) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé viseltes, foltos, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal, a címlapon kivágásból eredő kisebb hiánnyal.
Grünwald Béla: A régi Magyarország 1711-1825. (Bp., 1910, Franklin-Társulat), V-XV p.+ 552 p. Harmadik kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, hiányzó címlappal, helyenként ceruzás bejegyzésekkel és aláhúzásokkal.
Vámbéry Rusztem:
Az élő múlt. Politikai téveszmék - társadalmi babonák. (Dedikált.)
(Budapest, 1931). Pantheon kiadás (Fővárosi Nyomda Rt.) 435 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: ,,[...] érzett nagyrabecsüléssel: Vámbéry Rusztem."
* Vámbéry Rusztem (1872-1948) büntetőjogász, kriminológus, polgári radikális közíró. Szellemes esszégyűjteményében változatos témákban osztja meg különvéleményét a haladásról, a női egyenjogúságról, a divatról, a párbajozásról, a fajelméletről és a zsidóságról, a szociológia elnyomottságáról, Marxról, hazafiságról, nemzetköziségről és képmutatásról. Az első előzéken halvány foltosság.
Enyhén sérült gerincű korabeli vászonkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén.
Gróf Széchenyi István emlékkönyv. Szerk.: Nyesti Pál. Bp., 1905, gróf Széchenyi István emléke ápolására alakult bizottság ("Otthon"-ny.), 131+(5) p. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, néhány kissé foltos lappal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Csóka Lajos:
Magyarország történelme a mohácsi vésztől napjainkig, tekintettel a világtörténelmi kapcsolatokra. A katolikus polgári fiúiskolák IV. osztálya számára.
Budapest, 1931. Szent István-Társulat (Stephaneum ny.) 157 + [1] p.
Csóka Lajos (1904-1980) bencés szerzetes, pannonhalmi levéltáros, történész. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal kísért polgári iskolai történelemkönyve enyhén katolikus szemléletű, ám a katolikus szempont nem akadályozza meg Bocskay István, Bethlen Gábor, sőt később Bismarck kancellár történelmi szerepének méltató elismerésében. A katolikus történetírás szokásától eltérően a magyar érdekek ellen fellépő Habsburgok némelyike komoly kritikában részesül (I. Lipót uralma), és jóllehet Mária Terézia erős méltatást kap, a katolikus klérus jogai ellen fellépő II. József politikája kiegyensúlyozott kritikában részesül, az 1848 utáni idők neoabszolutizmusát pedig határozottan elítéli a könyv. A mohácsi vésztől a trianoni békediktátum utáni időkig terjedő történelmi áttekintés szemlélete a katolikus és a nemzeti szempontokat elegyíti.
Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
Cucchetti, Gino:
Nel cuore dei magiari (L'Ungheria d'oggi). Disegni originali di Sascha Robb Cucchetti. 32 tavola fuori testo.
Milano, 1929. Editore Ulrico Hoepli (Stab. Tipografico Stucchi Ceretti). 1 t. (címképen Horthy Miklós portréja) + XII + 309 + [5] p.
Gino Cucchetti (1881-1960) olasz költő, író, újságíró, a budapesti olasz nagykövetség kulturális attaséja. Az olasz nagyközönség számára írt ismeretterjesztő könyvében áttekinti a Horthy adminisztráció közigazgatását, gazdasági és kulturális, valamint külpolitikáját, különös tekintettel a baráti Olaszországgal való kulturális kapcsolatokra. A kötet a fasiszta Olaszország rendszere iránt érdeklődő, életképes, sikerre ítélt és szuverén államként mutatja be a Bethlen-korszak Magyarországát, amelyben egyszerre virágzik a városi kultúra és a népélet, és amely ország nem feledkezik meg a határon túl rekedt honfitársak iránti felelősségről sem. Oldalszámozáson belül gazdag, szövegközti, főként a népéletből vett illusztrációs anyaggal.
Fűzve, színes, illusztrált, hiányos gerincű kiadói borítóban, feltehetően későbbi bekötésre előkészítve. Ritka könyv.
Szabo, Stephen [Szabó István]:
The March of Truth. Twenty Historical Miniatures. With Twenty Pen Drawings by Reynold H. Weidenaar.
Grand Rapids, Michigan, 1944. William B. Eerdmans Publishing Company. 1 t. (címkép) + 296 p. Első kiadás.
Szabó István (1893-1964) magyar származású amerikai református lelkész, író, utazó. Történelmi portré-sorozata a reformáció húsz nagy alakjának állít emléket, Valdens Pétertől Husz Jánoson, Luther Mártonon, III. Frigyes pfalzi választófejedelmen keresztül Bocskay István fejedelemig és Oliver Cromwell népvezérig. Az életrajzok előtt a példaképül állított kultúrhősök egész oldalas portréja. Az első előzéken magyar nyelvű ajándékozási bejegyzés.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.