Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 311

Csörsz tanulmányok. Szerk.: Harkányiné Dr. Székely Zsuzsanna. Gödöllő, 2017, Szent István Egyetem Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19340.

Rufpreis:
4 000 HUF
19341.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
Donászy Ferencz: Szigetvár és Eger hősei. Regényes korrajz a XVI. századból. Bp., 1902, Athenaeum, 332+(4) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé viseltes, foltos, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal, a címlapon kivágásból eredő kisebb hiánnyal.
19342.

Rufpreis:
4 000 HUF
19343.

Rufpreis:
2 400 HUF
Hof-Kalender 1884. Gothaischer Genealogischer Hofkalender nebst Diplomatisch-Statistischem Jahrbuch 1884. Hunderteinundzwanzigster Jahrgang. Gotha,1884, Justus Perthes, 1 t.+XIX+16+1079 p.+3 t. Német nyelven. Kiadói dúsan aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval.
19345.

Rufpreis:
4 000 HUF
Vámbéry Rusztem: Az élő múlt. Politikai téveszmék - társadalmi babonák. (Dedikált.) (Budapest, 1931). Pantheon kiadás (Fővárosi Nyomda Rt.) 435 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,[...] érzett nagyrabecsüléssel: Vámbéry Rusztem. * Vámbéry Rusztem (1872-1948) büntetőjogász, kriminológus, polgári radikális közíró. Szellemes esszégyűjteményében változatos témákban osztja meg különvéleményét a haladásról, a női egyenjogúságról, a divatról, a párbajozásról, a fajelméletről és a zsidóságról, a szociológia elnyomottságáról, Marxról, hazafiságról, nemzetköziségről és képmutatásról. Az első előzéken halvány foltosság. Enyhén sérült gerincű korabeli vászonkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén.
19346.

Vámbéry Rusztem: Az élő múlt. Politikai téveszmék - társadalmi babonák. (Dedikált.) (Budapest, 1931). Pantheon kiadás (Fővárosi Nyomda Rt.) 435 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,[...] érzett nagyrabecsüléssel: Vámbéry Rusztem." * Vámbéry Rusztem (1872-1948) büntetőjogász, kriminológus, polgári radikális közíró. Szellemes esszégyűjteményében változatos témákban osztja meg különvéleményét a haladásról, a női egyenjogúságról, a divatról, a párbajozásról, a fajelméletről és a zsidóságról, a szociológia elnyomottságáról, Marxról, hazafiságról, nemzetköziségről és képmutatásról. Az első előzéken halvány foltosság. Enyhén sérült gerincű korabeli vászonkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén.

Rufpreis:
4 000 HUF
Gróf Széchenyi István emlékkönyv. Szerk.: Nyesti Pál. Bp., 1905, gróf Széchenyi István emléke ápolására alakult bizottság (Otthon-ny.), 131+(5) p. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, néhány kissé foltos lappal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
19347.

Gróf Széchenyi István emlékkönyv. Szerk.: Nyesti Pál. Bp., 1905, gróf Széchenyi István emléke ápolására alakult bizottság ("Otthon"-ny.), 131+(5) p. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, néhány kissé foltos lappal, tulajdonosi névbejegyzéssel.

Rufpreis:
4 000 HUF
Csóka Lajos: Magyarország történelme a mohácsi vésztől napjainkig, tekintettel a világtörténelmi kapcsolatokra. A katolikus polgári fiúiskolák IV. osztálya számára. Budapest, 1931. Szent István-Társulat (Stephaneum ny.) 157 + [1] p. Csóka Lajos (1904-1980) bencés szerzetes, pannonhalmi levéltáros, történész. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal kísért polgári iskolai történelemkönyve enyhén katolikus szemléletű, ám a katolikus szempont nem akadályozza meg Bocskay István, Bethlen Gábor, sőt később Bismarck kancellár történelmi szerepének méltató elismerésében. A katolikus történetírás szokásától eltérően a magyar érdekek ellen fellépő Habsburgok némelyike komoly kritikában részesül (I. Lipót uralma), és jóllehet Mária Terézia erős méltatást kap, a katolikus klérus jogai ellen fellépő II. József politikája kiegyensúlyozott kritikában részesül, az 1848 utáni idők neoabszolutizmusát pedig határozottan elítéli a könyv. A mohácsi vésztől a trianoni békediktátum utáni időkig terjedő történelmi áttekintés szemlélete a katolikus és a nemzeti szempontokat elegyíti. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
19348.

Rufpreis:
4 000 HUF
19349.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Cucchetti, Gino: Nel cuore dei magiari (LUngheria doggi). Disegni originali di Sascha Robb Cucchetti. 32 tavola fuori testo. Milano, 1929. Editore Ulrico Hoepli (Stab. Tipografico Stucchi Ceretti). 1 t. (címképen Horthy Miklós portréja) + XII + 309 + [5] p. Gino Cucchetti (1881-1960) olasz költő, író, újságíró, a budapesti olasz nagykövetség kulturális attaséja. Az olasz nagyközönség számára írt ismeretterjesztő könyvében áttekinti a Horthy adminisztráció közigazgatását, gazdasági és kulturális, valamint külpolitikáját, különös tekintettel a baráti Olaszországgal való kulturális kapcsolatokra. A kötet a fasiszta Olaszország rendszere iránt érdeklődő, életképes, sikerre ítélt és szuverén államként mutatja be a Bethlen-korszak Magyarországát, amelyben egyszerre virágzik a városi kultúra és a népélet, és amely ország nem feledkezik meg a határon túl rekedt honfitársak iránti felelősségről sem. Oldalszámozáson belül gazdag, szövegközti, főként a népéletből vett illusztrációs anyaggal. Fűzve, színes, illusztrált, hiányos gerincű kiadói borítóban, feltehetően későbbi bekötésre előkészítve. Ritka könyv.
19350.

Cucchetti, Gino: Nel cuore dei magiari (L'Ungheria d'oggi). Disegni originali di Sascha Robb Cucchetti. 32 tavola fuori testo. Milano, 1929. Editore Ulrico Hoepli (Stab. Tipografico Stucchi Ceretti). 1 t. (címképen Horthy Miklós portréja) + XII + 309 + [5] p. Gino Cucchetti (1881-1960) olasz költő, író, újságíró, a budapesti olasz nagykövetség kulturális attaséja. Az olasz nagyközönség számára írt ismeretterjesztő könyvében áttekinti a Horthy adminisztráció közigazgatását, gazdasági és kulturális, valamint külpolitikáját, különös tekintettel a baráti Olaszországgal való kulturális kapcsolatokra. A kötet a fasiszta Olaszország rendszere iránt érdeklődő, életképes, sikerre ítélt és szuverén államként mutatja be a Bethlen-korszak Magyarországát, amelyben egyszerre virágzik a városi kultúra és a népélet, és amely ország nem feledkezik meg a határon túl rekedt honfitársak iránti felelősségről sem. Oldalszámozáson belül gazdag, szövegközti, főként a népéletből vett illusztrációs anyaggal. Fűzve, színes, illusztrált, hiányos gerincű kiadói borítóban, feltehetően későbbi bekötésre előkészítve. Ritka könyv.

Rufpreis:
4 000 HUF
10
Szabo, Stephen [Szabó István]: The March of Truth. Twenty Historical Miniatures. With Twenty Pen Drawings by Reynold H. Weidenaar. Grand Rapids, Michigan, 1944. William B. Eerdmans Publishing Company. 1 t. (címkép) + 296 p. Első kiadás. Szabó István (1893-1964) magyar származású amerikai református lelkész, író, utazó. Történelmi portré-sorozata a reformáció húsz nagy alakjának állít emléket, Valdens Pétertől Husz Jánoson, Luther Mártonon, III. Frigyes pfalzi választófejedelmen keresztül Bocskay István fejedelemig és Oliver Cromwell népvezérig. Az életrajzok előtt a példaképül állított kultúrhősök egész oldalas portréja. Az első előzéken magyar nyelvű ajándékozási bejegyzés. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19351.

Rufpreis:
4 000 HUF
Éble Gábor: Az ecsedi uradalom és Nyíregyháza. Gazdaságtörténeti tanulmány. Bp., 1898, Hornyánszky Viktor, 171 p.+ 4 ( közte 1 színes) t.+ 1 (kézirat hasonmás) t.+1 (térkép) t. Átkötött modern kemény-kötés, bekötött papírborítókkal, jó állapotban.
19352.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 468
Besichtigung 17-20 June
Losabholung ab 24 June
Zahlungsfrist 5 Juli
UhrBrechnung voraussichtlich ab 10 Juli

  Veranstaltungen