Török László: Egyiptom és utókora Alexandria és Rómában. Két előadás az Eötvös Loránd Tudományegyetem Ókortudományi Intézetében. A szerző, Török László (1941-2020) Széchenyi-díjas ókortörténész, régész, núbiológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2013., Gondolat. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
A magyar őstörténet és törzsszervezet kora. Dr. Hóman Bálint egyetemi nyilv. r. tanár előadásai alapján. Bp., 1927-1928, k.n., 4 sztl. lev.+ 57 p.+ 3 sztl. lev. Gépelt egyetemi jegyzet. Félvászon-kötésben.
Magyarország története a mohácsi vész után. Dr. Rugonfalvi Kiss István egyetemi nyilv. r. tanár előadásai alapján. Debrecen, 1929-30, k.n., 3 sztl. lev.+ 80 p.+ 3 sztl. lev. Gépelt egyetemi jegyzet. Félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Golián Béla).
A magyar alkotmánytörténelem főbb kutatói. Dr. Marczali Henrik egyetemi nyilv. r. tanár előadásai alapján Rácz István által 1898-ban Budapesten kiadott jegyzet másolata. H.n., 1928, k.n., 4 sztl. lev.+ 98 p.+ 6 sztl. lev. Gépelt egyetemi jegyzet. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, néhány minimálisan foltos lappal, egyébként jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Golián Béla).
Magyar művelődéstörténelem. Dr. Rugonfalvi Kiss István egyetemi nyilv. r. tanár előadásai alapján. Debrecen, 1930-31, k.n., 2 sztl. lev.+ 90 p.+ 1 sztl. lev. Gépelt egyetemi jegyzet. Félvászon-kötésben, helyenként foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Golián Béla).