Sági József: Arccal Kelet felé. (Dedikált.)
(Caracas, Venezuela, 1985. Szerző - Impreso por Editorial Torino). [4] + XI + [1] + 253 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: ,,Szeretettel Sági József". Vitéz Sági József (sz. 1908) jogász, Pest-Pilis-Solt-Jászkun vármegye adminisztrációjának képviselője, 1944 nyarán a nyilas politikus kormánybiztos, Endre László támogatásával a megye alispánjává választották. Az ellentmondásos megítélésű politikus visszaemlékezéseiben kiemeli évtizedes küzdelmeit a szociális igazságosság megteremtéséért, a munkás érdekvédelem képviseletéért, és röviden elemzi a háborús fronttá váló országban végzett feladatait. A hivatalos nyilatkozatokból, hírlapi közlésekből egészen más kép rajzolódik ki a fronton is szolgáló, majd onnan magas pozícióba jutó tisztségviselőről, aki a háború végén elhagyta az országot. A kötet végén a vármegye színes, dupla oldalas térképe.
Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban.
Das Schicksal der Deutschen in Ungarn.
(München, 1984). Deutscher Taschenbuch Verlag (C. H. Beck'sche Buchdruckerei, Nördlingen). [4] + VIII + [2] + 106 + [4] + 202 + [2] p.
Kötetünk a kelet-közép-európai németség második világháborút követő kényszer- kitelepítését feldolgozó ötrészes dokumentációnak magyarországi részleteit taglaló, önálló kötete. A dokumentum nem titkolja, hogy a hazai németség Németországba telepítése már a második világháború egyik SS-akciója alatt megkezdődött, ám a kiadvány zöme a második világháborút követő, a kollektív bűnösség elvén alapuló kényszer-kitelepítésekkel foglalkozik. A kiadványsorozat először 1956-ban jelent meg, példányunk a második, változatlan utánnyomásból származik.
(Dokumentation der Vertreibung der Deutschen aus Ost-Mitteleuropa II.)
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Kovács Imre: Magyar feudalizmus, magyar parasztság. Szabadon Élni 1. Bp., 1943, Cserépfalvi. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, szakadt, foltos, kissé hiányos kiadói papír védőborítóban, kopott borítóval.
Jankovics Marcell: "Mély a múltjának kútja..." Gondolatok a kultúráról. A szerző, Jankovics Marcell (1941-2021) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Balázs Béla-díjas rajzfilmrendező, grafikus, könyvillusztrátor, kultúrtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány! Bp., 1998, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés.
Széchenyi vallomásai és tanításai. Széchenyi-anthologia. Összeállították: Fekete József és Váradi József. Schandl Károly előszavával.
Budapest, (1943) A ,,Studium" kiadása (Minerva-nyomda Rt., Kolozsvár) 1 t. (címkép) + 441 + [1] p.
A Széchenyi István írásaiból, naplójából, gondolataiból, intelmeiből összeállított, nemzetpolitikai fókuszú antológia első kiadása először 1926-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Könyvtári duplum.
Szentkirályi F 14.2.
Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Részben felvágatlan, körülvágatlan, jó példány.