A Természet és a Halászat c., állattani, vadászat és halászati folyóirat szerk Dr. Lendl Adolf és Lakatos Károly. I-III. évfolyamának szórvány számai. 1899-1900 62 db teljes szám + 3 tartalomjegyzék + néhány tartozék. Hozzá kiadói aranyozott egészvászon borító. Lapszámok szélein sérülésekkel