Makai György: Izrael Állam és a cionizmus. Bp., 1973., Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült, kissé foltos gerinccel.
Hermann Imre: Az antiszemitizmus lélektana. Bp., 1945, Bibliotheca, 110 p. Kiadói papírkötés, kopott, kissé szakadozott borítóval, a borító sarkán gyűrődéssel.
Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. (Szerkesztette: Vida Márton.) Budapest, 1939. (Szerkesztő - Lőbl D. És Fia ny.) 62 + [2] p. Egyetlen kiadás. A zsidótörvények idején készült, oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti fényképpel illusztrált kiadvány a magyarság politikai, kulturális céljaiban részt vállaló zsidó kiválóságok példájával érvel a zsidóság kirekesztése ellen. A kiadvány érdekes tipográfiai megoldása a munkában szereplő zsidó és magyar származású közéleti szereplők (költők, írók, szerkesztők, képzőművészek, zeneszerzők, színészek, vállalkozók, országgyűlési képviselők, MTA-tagok, háborús hősök, sportolók) neveinek eltérő szedése. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
A zsidók egyetemes története 6 kötetben - 1. kötet. Graetz nagy műve alapján és különös tekintettel a magyar zsidók történetére szerkesztette: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Kohn Sámuel. I. Kötet, második kiadás. I. kötet: Izrael népének története a kezdettől fogva (1500 körül a rendes időszámítás előtt) a babyloniai fogságig (572-ig a rendes időszámítás előtt). Bp., 1909. Phönix Irodalmi Rt. Egységes, festett, aranyozott, illusztrált kiadói szecessziós sérült egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, gerincen szakadással
Dr. Nyiszli Miklós: Dr. Mengele boncolóorvosa voltam az Auschwitz-i krematóriumban. H.n., é.n., Magyar Lajos Alapítvány. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés.