Bücher: Jura

Zahl der Lose: 36

Dr. Sereg Péter: Az Eperjesi Evangélikus Jogakadémia története. A szerző által dedikált! Bp., é.n., Miskolci Egyetemi Kiadó. Kiadó kartonált papírkötés, jó állapotban.
19242.

Rufpreis:
5 000 HUF
A képviselőház házszabályai. Hivatalos kiadás. Bp., 1899. Pesti Könyvnyomda-Rt. 217p. Kiadói papírborítóban, szép állapotban
19243.

Rufpreis:
5 000 HUF
19244.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,89
12,94
A m. kir. földmívelésügyi miniszter 1932. évi 99.000. számú rendelete az állategészségügyről szóló 1928. évi XIX. t.-c. életbeléptetéséről. Az 1928. évi XIX. törvénycikk az állategészségügyről. A m. kir. földmívelésügyi miniszter 1932. évi 100.000. számú rendelete az állategészségügyről szóló 1928. évi törvénycikk végrehajtása tárgyában. H.n., [1932], ny.n., 420 p. Korabeli félvászon-kötésben, viseltes, rossz állapotban.
19245.

Rufpreis:
1 600 HUF
Dr. Berecz Sándor: Az új választójogi törvény (az 1938. évi XIX. törvénycikk az országgyűlési képviselők választásáról) és végrehajtási rendeletei. Dr. Borsos Endre előszavával. Kiadta és magyarázó jegyzetekkel ellátta: - - . Bp., 1938, Magyar Tudósító (Bethlen-ny.), 139+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, néhány lap sarkán kis sérüléssel.
19246.

Rufpreis:
1 600 HUF
-  Túry Sándor: A magyar szabadalmi jog kézikönyve. Bp., 1911, Győző Andor. Kiadói egészvászon-kötés, laza kötésben
19247.

Rufpreis:
2 400 HUF
19248.

Rufpreis:
1 000 HUF
Magyarország alaptörvénye(2012. január 1.). Bp., 2014, Magyar Közlöny Lap- és Könyvkiadó Kft. Kiadói kartonált kötés, képekkel gazdagon illusztrált, jó állapotban, + hozzá módosítások jegyzéke
19249.

Rufpreis:
1 800 HUF
1949 A Budapesti Ügyvédi Kamara tagjainak, a helyettes ügyvédeknek és ügyvédjelölteknek névsora az 1949. évre. Bp., 1949, Budapesti Ügyvédi Kamara. Kissé sérült, foltos kiadói papírkötés.
19250.

Rufpreis:
1 600 HUF
Dr. Térfy Gyula: Végrehajtási eljárás kézikönyve. Jogi Zsebkönyvek Gyűjteménye VII. Bp., 1925, Grill Károly, 2 sztl. lev.+ 385+(1) p. Negyedik, átnézett és bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, festett lapélekkel, helyenként foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel. Ritka!
19251.

Rufpreis:
1 400 HUF
Szontagh Emil: Az áruló írás. Hogyan látta az írásszakértő? Négy évtized érdekes történetei. [Budapest], 1942. Rózsavölgyi és Társa. 151 + [1] p. Egyetlen kiadás. A budapesti törvényszéken évtizedek óra szolgálatot teljesítő kiváló írásszakértő ebben a könyvben mondja el legérdekesebb eseteit, amikor éppen az ő írásszakértői tudománya döntötte el egy-egy izgalmas per sorsát. A szerző írói készsége és humorérzéke rendkívül érdekes olvasmánnyá alakítja mondanivalóit. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.
19252.

Rufpreis:
2 400 HUF
Kunszery Gyula: Magyar írók bűnperei. Budapest, 1942. Aurora Könyvkiadó (Hellas Irodalmi és Nyomdai Rt.) 63 + [1] p. Egyetlen kiadás. Kunszery Gyula (1906-1973) magyar-német szakos gimnáziumi tanár, újságíró rövid irodalomtörténeti áttekintése egyén és hatalom összeütközéseiről: a perbe fogott magyar írókról a középkortól József Attiláig. A korábban újságírói vétségéért megrótt katolikus szerző életpályája valóságos ingamozgás újságírói és tanári hivatása között: a német megszállás után, illetve az 1949-es fordulat után ismételten eltiltották az újságírói pályától. A munka beosztása: Irodalom és igazságszolgáltatás - A régi magyar irodalom - Abszolutizmus - Bach-rendszer - Liberalizmus és neobarokk. (Aurora könyvek.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19253.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 468
Besichtigung 17-20 June
Losabholung ab 24 June
Zahlungsfrist 5 Juli
UhrBrechnung voraussichtlich ab 10 Juli

  Veranstaltungen