3 db szocialista ifjúsági kiadvány: Pajtás naptár 1952.; Tanuljunk, játsszunk, daloljunk.; Pionírvezetők könyve IV. Kiadói papírkötés, változó állapotban, részben sérült.
Tábori Piroska, Z.:
Csavar Peti csavargásai. Kolozsváry Sándor rajzaival.
Budapest, (1934). Dante Könyvkiadó (Hornyánszky ny.) 80 + [4] p.; 78 + [2] p.
Kiadói kolligátumunk Tábori Piroska két meséjét tartalmazza: Csavar Peti születése. Csavar Peti világot lát. Oldalszámozáson belül összesen 22 egészoldalas és 14 szövegközti rajzzal illusztrált kiadás. Illusztrált előzékekkel, az első előzéken régi könyvkereskedői könyvjegy, a címoldal után régi tulajdonosi bejegyzés.
Dúsan aranyozott gerincű félvászon kötésben, az első kötéstáblán Kolozsváry Sándor színes illusztrációja. Jó példány.
Hans Christian Andersen: Mesék és történetek. Ford. és átdolgozta. Rab Zsuzsa. Bp., 2001, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
5 db vegyes mesekönyv: Török László: Papamesék.; Megay László - Rékassy Csaba: Hány perced van?; Rákos Sándor: Kisfiú idegenben.; Szép Ernő: Egyszer volt Budán kutyavásár.; Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon. Változó állapotban.
Sigrid Koch: A szép delfinlány. Mítoszok és mesék a Gilbert- és Ellice-szigetekről. Ford. és a jegyzeteket írta: Bodrogi Tibor. Bp., 1976, Európa. Gerd Koch ekete-fehér fotóival illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Hegedűs Loránt: Túl az operencián. Bp., 1935, Sylvester Rt. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kissé foltos és kissé sérült borítóval, laza fűzéssel, címlapon Czirók Ákos verebi református lelkipásztor (1936-46), majd Salgótarján lelkésze, utána Pestszenterzsébet hitoktatója névbélyegzőlyével.