Lisznyai Lajos - Polyák András: A Magyar Honvédség 5. Bocskai István Könnyű Lövészdandár története 1951-2004. + A Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár története II. 2004-2008. Debrecen, 2004-2009, MH 5. Bocskai István Könnyű Lövészdandár. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Magyar Honvédség, katonaság témájú könyvek és kiadványok, össz. 9 db: Mucs Sándor: Flottillások. A Dunai Katonai Flottilla története 1945-1980.; "Budapest-Helyőrség" 1869-1997.; A 32. Budapest Őrezred.; Zrínyi Miklós Katonai Akadémia 1950-1975.; stb. Vegyes állapotban.
zabó László: Mi okozta az összeomlást és a forradalmakat? Hadvezérek, államférfiak és diplomaták emlékiratok nyomán Bp., 1922.158 p. Egyetlen kiadás. Korabeli félvászon kötésben
Tomor László: Harcok az orosz égen. A repülő ember I. köt. Bp.,[1942], Magyar Repülő Sajtóvállalat-Stádium, 162 p.+8 (fekete-fehér képtáblával) t. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval,.kis gerinc sérüléssel Betiltott! Szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek jegyzékén! Kiadói félvászon-kötés,
Mónos Ferenc: Boszorkányszállás. A repülő ember 9. kötet. Bp.,[ 1943.], Magyar Repülő, 176 p. Egyetlen kiadás. Betiltott! Szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek jegyzékén! Kiadói félvászon-kötés,
[Román tüzérségi folyóirat] Revista Infanteriei 1931. XXXV. No 350. 208p. a szöveg közötti egészoldalas táblákkal, kihajtható térkép melléklettel. Négány lap sérült / Romanian artillery magazine with some pages damaged
Margittai Gábor: Szamár-sziget szellemkatonái. A nagy háború eltitkolt halálmarsa. A szerző, Margittai Gábor (1973-) és a szerkesztő Major Anita által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. [Csabdi], 2014, Külső Magyarok. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
3 db magyar katonai helyőrségekről szóló könyv (egy dedikált): Farkas Ferenc: Magyar Honvédség ercsi helyőrségének története. 1950-1999. Ercsi, 2001, Ercsi Város Honvéd Kulturális Egyesület - Honvéd Nyugállományúak Klubja. Kiadói papírkötés. A Honvéd Nyugállományúak Klubjának elnöke, Domine János ny. dandártábornok, illetve Ercsi polgármestere, Bátki József által dedikált példány! + Horváth László: A gyöngyösi katonai helyőrség 200 éve. Gyöngyös, 1999, Mátra Honvéd Kaszinó Kulturális Egyesület. Kiadói papírkötés, helyenként tollas aláhúzásokkal, két lapon a lap egy részét kivágták, de a kivágott részek megvannak. + Kenyeres Dénes: Kecskemét helyőrség története (1848-2004). Kecskemét, 2004, szerzői kiadás. Kiadói papírkötés.