Mónos Ferenc: Boszorkányszállás. A repülő ember 9. kötet. Bp.,[ 1943.], Magyar Repülő, 176 p. Egyetlen kiadás. Betiltott! Szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek jegyzékén! Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Barczy Zoltán-Somogyi Győző: Királyért és hazáért. A m. kir. honvédség szervezete, egyenruhái és fegyverzete. 1868-1918. A szöveget Barcy Zoltán, a rajzokat Somogyi Győző készítette. Katona Tamás előszavával. Bp.,1990., Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Olysói és Héthársi Gabányi János: A világháború története. I.-II. kötet. Az utolsó felvonások.. Bp., [1934], a szerző kiadása (Tolnai-Viktoria-ny.), 320+320 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kissé sérült kiadói aranyozott félvászon-kötésben
1948 Magyar statisztikai évkönyve. Új folyam. LI., LII.,LIII.,LIV. 1943.,1944.,1945.,1946. Szerk.: Magyar Központi Statisztikai Hivatal. Bp.,1948, Stephaneum, XII+298+III p. Kiadói félvászon-kötés
vitéz Faragó Ede: Tarlótűz, tábortűz. Azbej Imre rajzaival. Könyvbarátok Kis Könyvei. IV. évf. 4. sz. Bp., én., Magyar Könyvbarátok. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
Mikó Imre: Huszonkét év. Az erdélyi magyarság politikai története 1918. december 1-től 1940. augusztus 30-ig. H.n., 1988, Optimum. Reprint kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
Breit József: Az 1870-71. évi német-franczia háború története. 3. kötet
Bp. 1899. Grill 183 l. + 8 t térképek, hadrend mellékletek.. Kopottas, korabeli félvászon kötésben, egy-két melléklet sérült.