Az 1904./1905. évi japán háború tanulmányozásához segédlet. összeáll: Náray Antal. Bp., 1931. m. kir. honvéd szabályzatismertető tanfolyam 2 kötet: 92p.; 41 térkép melléklet. A térkép kötet borítója szakadt. Ritka!
ifj. Sarkady Sándor - Szabó Péter: Soproniak a Don-kanyarban. (Sopron), 2001, Edutech. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a könyvtesttől részben elvált borítóval, részben szétvált fűzéssel, a könyv elején több lap kijár.
Szécsi Mór: Az osztrák-olasz háború 1866-ban. Az osztrák-olasz háború 1866-ban. Bp. 1893. MTA. XI+281 p. Magyar hadtörténelmi könyvtár I. Korabeli kopott félvászon-kötésben, Térképmellékletek nélkül.
Saád Béla: A Dunától a Donig 1942 nyarán. (Egy haditudósító élményei a keleti magyar fronton.)
Bp., [1942.] Stádium. 287 p. Kiadói félvászon-kötésben. borító kissé foltos
Dr. Berend Miklós hadi önkénytes honvéd törzsorvos harctéri naplója (Senyei József rajzaival.)
Budapest, 1916, Singer és Wolfner (Budapesti Hírlap Nyomdája, Bp.) 343 p. + [1] p. Kiadói papírborítóval., egészvászon védőkötésbe bekötve.
Dr. Bokor Ervin: Menekülés a szibériai fogságból. Japánon és Anglián keresztül. Két magyar tiszt viszontagságai. Bp.,1919, Franklin Társulat. félvászon-kötés, kopottas borítóval, névbejegyzéssel. 520 p.
Baumgartner, Lothar und Dieter Winkler::Flottenrock und Kaiseradler: Uniformierung im Spiegel der Geschichte der k.(u).k. Kriegsmarine von 1815 - 1918 Ein Handbuch.Wien : 2004. Stöhr . 260p. Kiadói kartonált keménykötés, papír védőborítóval. Az osztrák-magyar monarchia haditengerészeti uniformisairt bemutató kézikönyv, gazdag képanyaggal
- 1942, 1972 2 db kiadvány: Műszaki erődharc 2. füzet. Bp., 1942. Attila nyomda. 112p. Utolsó néhány lap foltos + 1972 Válogatott katonai kitüntetések kiállítás 16p.