Révai Gábor: Beszélgetések a világról és a túlvilágról Müller Péterrel és Popper Péterrel. A szerző, Révai Gábor (1947-2020) író, műfordító által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Az élet dolgai. Bp., 2008, Corvina. Kiadói papírkötés.
G. Donáth Blanka: Személyiségformáló kiscsoportmunka az iskolában. A szerző, G. Donáth Blanka (1921-2015) pszichológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1980, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Szinák János, Veress István: Harci kutyák, Őrző-védő ebek. Az egyik szerző, Veress István (1932-) író, újságíró, szerkesztő által DEDIKÁLT! Bp., 2000, Dunakanyar. 125 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Walter H. Chute: Guide to the John G. Shedd Aquarium. Chicago, 1947, John G. Shedd Aquarium. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kis lapszéli foltokkal.
Temes Ferenc: Földrajz I. A dolgozók gimnáziuma számára. A Szovjetunió és Európa. Bp., (1965), Tankönyvkiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Hankó Béla: Az ősmagyar fekete juhnyáj. A Hortobágyi Múzeum kiadványai 4. sz. Debrecen, 1941, Városi Nyomda, 31+1 p. Kiadói papírkötés, a borítón bejegyzéssel.
Székely Ágoston: A hörgők, a tüdő és a mellhártya betegségeinek orvoslása. Bp., 1903, Singer és Wolfner. -
Therapia, a gyógyító tudományok könyvtára III Kiadói, laza vászonkötésben