Ábel Károly: Mértan a középiskolák felsőbb osztályai számára. II. rész: Térmértan és analitikai síkmértan a VII. és VIII. osztály számára. Átdolgozták Lévay Ede és Polikeit Károly. Bp., 1904, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Ötödik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült kötéssel.
Gazdasági alapismeretek. Kézikönyv a m. kir. téli gazdasági tanfolyamok hallgatói részére. A m. kir. földmívelésügyi miniszter kiadványai 1. sz. Bp., 1942, Pátria, 511 p. VI., javított kiadás. Kiadói papírkötés, a könyvtest szétvált, és a könyvtest elvált a borítótól, a gerincen szakadással.
Sava, George: Egy sebész útja. (A gyógyító kés 2. köt.) Ford.: Konkoly Kálmán. Bp., [1940], Singer és Wolfner, 295+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos, kopottas borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel, ex libris-szel.
Képek a gyógyítás múltjából. Orvostörténeti közlemények. Szerk.: Antall József, Buzinkay Géza. Bp.,1984, Semmelweis Orvostörténeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Az ember származása. Szemléltető tankönyv-album. Összeállította: M. Sz. Pliszeckij. Sajtó alá rendezte: Faludi Béla. Fordította: Hahn Géza.
(Budapest), 1950. Athenaeum (ny.) 60 t. (melyből egy színes). Folio.
Kiadványunk a darwini fejlődéselmélet mellett érvel, kiemeli az evolúció-elmélethez vezető tudományos fejlődés egyes állomásait, bemutatja az emberi faj egységességét. Az utolsó négy tábla a (brit, francia, német, amerikai) imperialista világot fajvédő jellegű hatalomként, a Szovjetuniót pedig a társadalom magasabb rendű szakaszaként mutatja be. Stílusmutatvány a kiadványból: ,,Ha az emberrel foglalkozó tudomány fejlődésének történetét tanulmányozzuk, azt láthatjuk, hogy ez a tudományág a vallással szemben folytatott elkeseredett küzdelemben jött létre és fejlődött tovább. Különösen a középkorban dühöngött a katolikus egyház [!], amelynek szellemi diktatúrája ahhoz vezetett, hogy feledésbe merültek azok az első eredmények, amelyeket az emberiség a természet megismerése terén még az ókorban elért. [...] Mihelyt azonban a burzsoázia maga is átalakult kizsákmányoló, uralkodó osztállyá, érdekei összeütközésbe kerültek a fejlődési elmélettel. Jelenleg a burzsoázia az egyházzal szövetségben minden ellen fellép, ami haladó, és támogat mindent, ami maradi [...]. A reakciós burzsoázia tudósmezbe öltözött szolgái történelemellenes természetszemléletet akarnak bevinni a tudományba. [...] Egyedül a Szovjetúnióban, ahol felszámolták a tőkés rendszert, ahol megszűnt az ember ember általi kizsákmányolása [!], ahol a faji és nemzeti egyenjogúság [!] megszeghetetlen törvény [...] csakis ebben az országban teremtődhettek meg a szükséges előfeltételek a reakciós ,,hozzágondolásoktól" mentes ember-származástan kifejlődéséhez." A kihajtható táblák mérete: 590x420 mm, az egészoldalas tábláké: 590x420 mm.
Jó állapotú lapok, feliratozott, kiadói félvászon mappában. Jó példány.
Szemtanú sorozat 5 kötete: Paul Whalley: Lepkék és pillangók, Az első emberek, Susanna Van Rose: Tűzhányók, David Burnie: A madár, Joe Cribb: A pénz. Bp.,1989-1994,Park. Kiadói egészvászon-kötések, és kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
E[mil] Behring: Über die Herstellung und Anwendung von Sera, Impfstoffen und Spezialpräparaten. [A szérumok, vakcinák és speciális készítmények előállításáról és felhasználásáról.] Marburg-Lahn,én,Behringwerke A. G., 95+1 p. Fekete-fehér fotókkal. Német nyelven. Német nyelven. Kiadói papírkötés.