Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 64

Richmond, Donald E(verett): The Dilemma of Modern Physics: Waves or Particles? New York, (1935). G. P. Putnams Sons. XIII + [14]-120 p. + 2 t. Első kiadás. Donald Everett Richmond matematikus, a Williams College tanársegédjének kvantumelméleti előadásai, oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20162.

Rufpreis:
6 000 HUF
Pisko, F[ranz] J[osef]:  Természettan főgymnasiumok és főreáltanodák számára. Írta Pisko F. J. A harmadik eredeti kiadás után fordította Aujerszky Lipót. 441, a szöveg közé nyomott fametszettel. Budapest, 1874. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. VIII + 570 p. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált fizika tankönyv, mely a klasszikus fizika valamennyi ágazatára kiterjed (gazdag mechanikai, optikai, hangtani, termodinamikai, elektromágnesességi fejezetekkel). A kötet a XIX. század számos találmányának működését is elemzi (légnyomásmérők, hangfelvételi készülékek, ballonok, galvánelemek, távközlési eszközök). Emlékezetes pillanatkép a tudományszak utolsó, a kvantummechanika és a relativitáselmélet által még nem érintett állapotáról. A munka első magyar kiadása 1873-ban jelent meg, példányunk a második, javított kiadásból való. Néhány oldalon széljegyzetek, az előzékeken tulajdonosi bejegyzések és kézi számítások. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
20163.

Rufpreis:
6 000 HUF
Heer Oszvald: Pécs vidékén előforduló Permi növényekről. Közli magyar nyelven Staub Móric. Magyar Királyi Földtani Intézet évkönyve V. köt. 1. füzet. Bp., 1877, Légrády, 16 p.+4 (kőnyomatú táblák) t. Hozzákötve: Herbich Ferenc: A Székelyföld földtani és őslénytani leírása. [Magyar Királyi Földtani Intézet évkönyve V. köt. 1. füzet.] Bp.,1878,Légrády, 2+302+2+VI+2 p. + 26 (a táblák magyarázó lapjai) sztl. lev. + I-XIX, XX/A-M (litográfiák, 4 kihajtható, kettős táblával (VI-VII, XII-XIII, XIV-XV, XVI-XVII) t. + 1 (Székelyföld földtani térképe, színes litografált kihajtható térkép, sérült, 75x61 cm) t. Átkötött modern műbőr-kötés, régi intézményi bélyegzéssel, 8 lap javított, az 1. részben az 3 lap és 2 tábla kijár, egy lap a gerinc mentén szakadt, a 2. részben a XX. tábla hiányzik, a térkép sérült, szakadt.
20164.

Rufpreis:
6 000 HUF
Az Orvosi Mentés Kézikönyve. Kiadta: a Mentők Lapja szerkesztősége. Bp.,(2015), Magyar Oxyologiai Társaság. Az 1891-es reprint kiadása. Kiadói papírkötés.
20165.

Az Orvosi Mentés Kézikönyve. Kiadta: a "Mentők Lapja" szerkesztősége. Bp.,(2015), Magyar Oxyologiai Társaság. Az 1891-es reprint kiadása. Kiadói papírkötés.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
20166.

Rufpreis:
4 000 HUF
20167.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
20168.

Rufpreis:
6 000 HUF
Kahn, Fritz:  Unser Geschlechtsleben. Ein Führer und Berater für jedermann. Zehnte Auflage mit 52 Abbildungen auf 32 Kunstdrucktafeln, darunter 14 farbiger Ganzseitbilder.  Zürich, (1937). Alber Müller Verlag (Buchdruckerei Keller & Co., Luzern). 397 + [3] p. + 18 t. (7 kétoldalas, 10 színes, utóbbiból 7 kétoldalas).  Fritz Kahn (1888-1968) német orvos, nőgyógyász szexológiai kézikönyve, a téma meghatározó műve. A munkához tartozó táblák remekül illusztrálják Fritz Kahn emberképét - a szerző a legtökéletesebben működő gépezetnek tekinti az emberi testet. Fritz Kahn művének illusztrációi egyben az infografika műfajának úttörői. A nemi életről, az impotenciáról, a nemi betegségekről kendőzetlen őszinteséggel nyilatkozó munkát a szerző szülőhazájában a nemzetiszocialista rezsim ellenszenvvel fogadta, a munka a könyvégetések jellemző tárgya volt.  Példányunk a munka 10. kiadásából származik.  Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.
20169.

Rufpreis:
3 000 HUF
Paszlavszky József:  (Az állattan kézikönyve. A középiskolák felsőbb osztályai számára. Három kőnyomású színes táblával és számos, szöveg közé nyomott nagyrészt színes képpel. (Budapest), [1903]. (Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt.) [V]-VIII + 272 p. Rendkívül gazdagon illusztrált középiskolai tankönyv. Hiányzik példányunk címlapja, az azt követő két levél és a három színes tábla. Paszlavszky József (1846-1919) zoológus, a Budai Főreál (a mai Toldy Ferenc Gimnázium) tanára és igazgatója, a közoktatási tanács tagja, az MTA levelező tagja. Oldalszámozáson belül szövegközti illusztrációkkal, köztük 52 színes rajzzal illusztrált biológia tankönyve az általános zoológiai bevezető után rendszertani besorolásban tárgyalja az állatfajokat, melyek közé az embert is felveszi, korjellemző módon koponyatípus és rassz alapú erős jellemtani állításokkal kísérve. A munka első kiadása 1875-ben jelent meg, példányunk az ötödik kiadásból származik. Az első előzéken könyvjegyzék-hirdetés. Korabeli, kissé kopott félvászon kötésben, az eredeti első borítófedél az első kötéstáblára ragasztva.
20170.

Rufpreis:
3 000 HUF
Hankó Béla: Ősi magyar kutyák. A Hortobágyi Múzeum kiadványai 2. sz. Debrecen, 1940, Városi Nyomda, 23+1 p. Kiadói papírkötés, a borítón bejegyzéssel.
20171.

Rufpreis:
3 000 HUF
13
20172.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
20173.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 468
Besichtigung 17-20 June
Losabholung ab 24 June
Zahlungsfrist 5 Juli
UhrBrechnung voraussichtlich ab 10 Juli

  Veranstaltungen