E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria őslakói.Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas
Kaffka Károly (szerk.): Az Utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. A könyv alapítója Széchenyi Károly. Szerkeszti Kaffka Károly.
Budapest, 1940. Országos Magyar Vendégforgalmi Szövetség (Hornyánszky Viktor ny.) VIII + [2] + 847 + [1] p. 1 t. (színes, kihajtható, kétoldalas).
Az Utas könyve időről időre megjelenő, szövegközti felvételekkel rendkívül gazdagon illusztrált idegenforgalmi kiadványsorozat volt, mely az ország üdülő-, nyaraló- és gyógyhelyeit mutatta be, egyes kiemelt városok esetén rövid történelmi áttekintéssel, és minden esetben a szállóhelyek, szórakozási lehetőség részletes adatolásával. III. kiadásnak számító, 1940. évi kiadványunk már tartalmazza a Felvidék déli részét visszajuttató I. bécsi döntés, illetve az 1939. évi kárpátaljai bevonulással megnövekedett országrész turisztikai vonatkozású helyeit is. A vármegyénkénti bontásban bemutatott üdülőhelyek sorából a hazai idegenforgalomnak olyan képe bontakozik ki, amely a már évtizedek óta fontosnak számító balatoni üdülőturizmus mellett a gyógyfürdőzésen és szanatóriumi lehetőségeken túlnyúlóan is méltatja a hegyvidéki turizmust, természetjárást, a magától értetődő kulturális városlátogatások mellett. Példányunk a térképmellékletet nem tartalmazza.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a ,,Nyaraljunk itthon!" felirattal kiegészített, aranyozott kiadói vászonkötésben. Jó példány.
Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül II. kötet. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Dr. Janitsek Jenő - Farkas Aladár: Borszék története és névanyaga. Borszék-Csíkszereda, 2008, Havas Vendégház - Státus Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Szűcs Sándor: A régi Sárrét világa. Bólyai könyvek. [Bp., 1941], Bolyai Akadémia. Kiadói papírkötés, az elülső borító hiányzik, és az elülső borító sérült, a gerince javított.
Krupa András: A délkelet-magyarországi szlovákok hiedelemvilága. A szerző, Krupa András (1934-2015) néprajzkutató által DEDIKÁLT példány. Studia Flokloristica et Ethnographica. Debrecen, 1987, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Ritka!