Tavaszy Sándor: Erdélyi tetők. Úti élmények és természeti képek. [Kolozsvár], 1938, Erdélyi Szépmíves Céh, 184+(6) p.+ 14 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, belül jó állapotban.
Féja Géza: Viharsarok. Az Alsó Tiszavidék földje és népe. Szerk.: Sárközi György. Bp., é.n., Atheneum. Első kiadás. Kiadói vászonkötésben, enyhén sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, címlapon korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel.
Say Géza: A barokk Székesfehérvár. Officina Képeskönyvek 10. Bp., 1938., Officina, 31 p.+32 (fekete-fehér fotók) t.+2 p. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé szakadt papír védőborítóban, sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
Déri János, Dr. Gungl Ferenc, Jancsi Gyula: A Pécsi Kesztyűgyár története 1861-1976. Pécs, 1977, Pécsi Kesztyűgyár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón apró szakadásokkal, kötéstáblák belsejének valamint előzéklap és hátsó szennylap tetején kisebb ázásnyommal.
Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben. Átdolgozta: Tábori Kornél. Bp., [1927], Tolnai. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kopott borítóval, a gerincen apró érüléssel.
Sitkei Levente: Fekete sivatag. Szaúd-Arábia egy magyar újságíró szemével. A szerző által DEDIKÁLT! Bp., 2010, Sájler és Emberei. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Galla Endre: A világjáró magyar irodalom. / A magyar irodalom Kínában. (Dedikált!) Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 5. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. A szerző, Galla Endre (1926-2008) sinológus, diplomata, irodalomtörténész, műfordító által dedikált példány.