Majzonett Lajos: Az ó testamentomi ekklésiának históriája, a' sz. írás szerént. Az első embertől fogva, a' Babilóniai fogságból lett vissza-térésig. Ford. Pétzeli Jó'sef. IV. köt.
Komáromban, 1791. Wéber. Korabeli papírkötésben, sérült és hiányos gerinccel, borító hátoldala sérült, kijáró címlapon kisebb sérüléssel.
Csókay András: Idegsebészet és hétköznapi misztika. "Jól látod, apu!" A szerző, Csókay András (1956-) nemzetközi hírű magyar idegsebész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2016, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés.
Dicsőfi József:
Evangyéliomi elmélkedések.
Debreczen, 1892. (Városi Nyomda). 391 + [5] p.
Dicsőfi József (1859-1920) református lelkész, teológus, főiskolai tanár. A kötet a vallás és a tudomány, a vallás és a filozófia viszonyának tisztázása után főként Jézus példabeszédeinek értelmezésével foglalkozik. A címoldalon régi kereskedelmi bélyegzés és tulajdonosi bejegyzés.
Poss.: Mogyorósy Gyula büki evangélikus lelkész.
Aranyozott gerincű, foltos korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
Conradi, [Ludwig Richard]: A jó angyalok szolgálata és az elbukottak ellenmunkája. Az eredetükre és sorsukra vonatkozó bibliai helyek megjelölésével. Írta: - - missióigazgató. Bp., 1914, Vallásos Iratok Nemzetközi Kiadóhivatala, 143+(1) p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal. Ritka!
Leonhard J. Mihály: Keressétek az isten országát. Imádságos könyv keresztény katholikusok számára. Pest, é.n (ca 1860) Bucsánszky. 256p. Litografált illusztrációkkal. rézveretes, zománc miniaturával díszített kopott egészvászon kötésben
Lázár János: Édemoszlop, mellyet néhai Méltóságos és Főtiszteletű Nagy-daróczi Kovách Flórián Szatmári Püspök és Szent-Jobbi Apát ur' emlékezetének MDCCCXXV December XIX-ki pompás temettetése' gyászünnepén, az egész Püspökmegye' nevében a' Szatmári Székes-Egyházban tiszelet-'s hála-zálogul szentelt - -... Pest, 1826, Petrózai Trattner Mátyás, 23 p. Papírkötésben, sérült, kopott borítóval, sérült kötéssel, kissé foltos lapokkal.
XVIII. sz. vége-XIX. sz. eleje, görög nyelvű, ortodox vallási könyv. Korabeli félbőr-kötésben, viseltes állapotban, sérült borítóval és gerinccel, helyenként sérült, foltos lapokkal, a belső kötéstáblán 1810-es bejegyzéssel.
Dr. Révay József: Árpádok virága, Szent Imre herceg. Huszár Károly ajánlásával, Dr. Lányi József előszavával. Bp., 1929, Franklin-Társulat. Egészoldalas illusztrációkkal, könyvdíszekkel. A borító és a könyvdíszek Jaschik Álmos munkái. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal.
Schmidt József:
Buddha élete, tana, egyháza.
Budapest, 1920. ,,Kazinczy" kiadás (Fővárosi Nyomda, Vonalzó és Könyvkötő Rt.) 224 p.
Schmidt József (1868-1933) nyelvész, indo-germanista, egyetemi tanár, művelődéstörténész. Társadalomtörténeti kitérőkkel tarkított vallástörténeti munkája a kultúra és a nyelv iránt élénken érdeklődő kívülálló szemszögéből íródott. Példányunk fűzése laza, egy levélen kisebb szakadás, néhány levélen apró foltosság.
Fűzve, Horn Sándor rajzával illusztrált színes, sérült, hiányos gerincű kiadói borítóban.
A máltai kereszt alatt. A hit védelmében és a rászorulók szolgálatában. Szerk.: Mátéffy Balázs. Bp., 2019, Magyar Máltai Lovagok Szövetsége. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.