Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

Beschreibung:

Karcsú Antal Arzén: Szent Ferencz atyánk harmadik rendjének kézikönyve. 2. kiadás: XIII. Leó pápa új constitutiója szerint átdolgazva és bővítve. Szolnok, 1890. Szerző - Hay-féle könyvnyomda. 79 + 115 + 39 + [1] p. Karcsú Antal Arzén (1827-1893) ferences áldozár, hitszónok, a szolnoki rendház igazgatójának kézikönyve a világban élő úgynevezett ferences harmadik rendről. A bűnbánónak nevezett ferences harmadik rend maga is több ágazatra oszlik, szabályzatuk szerint pedig a rend jelentős része nem kolostori életet követ, hanem a világban él, és világi szolgálatot tesz. A ferences harmadik rend a rend 1289. évi pápai jóváhagyásától működik folyamatosan, ám az új világi kihívások miatt regulájukat XIII. Leó pápa 1883-ban megújította. Kötetünk első harmada az új szabályzatot ismerteti, majd imádságokat, végül könyörgéseket közöl. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Vaknyomásos, aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli vászonkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány, rendkívül ritka kiadás, az általunk fellelhető könyvészetekben nyomát nem találtuk.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk