3 000 HUF
8,11 EUR, 8,82 USD
Schmidt József: Buddha élete, tana, egyháza. Budapest, 1920. ,,Kazinczy" kiadás (Fővárosi Nyomda, Vonalzó és Könyvkötő Rt.) 224 p. Schmidt József (1868-1933) nyelvész, indo-germanista, egyetemi tanár, művelődéstörténész. Társadalomtörténeti kitérőkkel tarkított vallástörténeti munkája a kultúra és a nyelv iránt élénken érdeklődő kívülálló szemszögéből íródott. Példányunk fűzése laza, egy levélen kisebb szakadás, néhány levélen apró foltosság. Fűzve, Horn Sándor rajzával illusztrált színes, sérült, hiányos gerincű kiadói borítóban.