Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

Beschreibung:

Szász Károly: Élet a Halálban. Nagyobb és kisebb halotti beszédek és imádságok (1854-1893). Budapest, 1893. Kókai Lajos (Buschmann F. könyvnyomdája). VI + [2] + 366 p. (Szász Károly papi dolgozatai, 4. kötet.) --- Hozzákötve: Hetesy Viktor: Gyászbeszédek, imák, síribeszédek. II-ik kötet. Zombor, 1905. Oblát Károly könyvnyomdájából. 155 + [5] p. --- Hozzákötve: (Sz. Kiss Károly): Rövid s népszerű bibliai magyarázatok, temetési s egyéb szertartási beszédek, II. füzet. [Debrecen, 1905. Hegedüs és Sándor] 78 + [2] p. Kolligátumunk ősrégi egyházi műfaj XIX. századi és XX. század eleji példáit adja, a református egyház temetési beszédeinek gyűjteményével. Az első mű szerzője Szász Károly (1829-1905) református püspök, irodalomtörténész, műfordító, Arany János irodalmi körének tagja. Beszédgyűjteménye neves személyiségek (Török Pál, Lónyay Menyhért, Ráday Gedeon, Arany János, Mészöly Géza, Ballagi Mór, Gönczy Pál, Kandó Kálmán) temetése alkalmából hangzott el. Hetesy Viktor és Sz. Kiss Károly búcsúbeszéd-gyűjteménye a különböző életpályák képviselőinek temetése alkalmából elmondható beszédek sorozata (gyermek, kegyes jótevő, szegénysorsú ember, öngyilkos, özvegyember felett mondható beszédeké). Az első címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés, az első két címoldalon könyvkereskedői felülbélyegzés, kolligátumunk utolsó művének, Sz. Kiss Károly munkájának címlevele, illetve utolsó három levele hiányzik. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk