Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 83

2 db pszichoanalízis témájú könyv: Dr. Almásy Endre et al.: Lélekelemzési tanulmányok. Dolgozatok a pszichoanalizis főbb kérdéseiről. Írták a Magyarországi Pszichoanalitikai Egyesület tagjai. Bevezetővel ellátta Sigmund Freud. H.n., 1993, Párbeszéd - T-Twins. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés. + Charles Rycroft: A pszichoanalízis kritikai szótára. Ford.: Rácz Dániel. H.n., 1994, Párbeszéd Könyvek. Kiadói papírkötés.
20286.

Rufpreis:
1 800 HUF
Dr. Kós Károly: Eszköz, munka, néphagyomány. Dolgozatok a munka néprajza köréből. Bukarest, 1980, Kriterion. Fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
20287.

Rufpreis:
1 600 HUF
Szuhay Péter: A társadalom peremén. Képek a magyarországi cigányok életéből - válogatás a Néprajzi Múzeum archív felvételeiből. Bp., 1989, Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban, magyar és német nyelven.
20288.

Rufpreis:
1 600 HUF
Hajnal Virág, Papp Richárd: Közelből is távol - Magyar világok a Vajdaságban. Mindkét szerző által DEDIKÁLT! Zenta, 2008, Timp-Vajdasági Magyar Művelődési Intézet. Megjelent 700 példányban. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
20289.

Rufpreis:
900 HUF
2,43
2,65
20290.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
20291.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Spengler, Oswald: Der Untergang des Abendlandes. [A Nyugat alkonya.] Umrisse einer Morphologie der Weltgeschichte. Erster Band: Gestalt und Wirklichkeit. Zweiter Band: Welthistorische Perspektiven. [I-II. kötet.] München, 1924. C. H. Becksche Verlagsbuchhandlung - Oskar Beck. XV + [1] + 549 + [11] p. + 3 táblázat (kihajtható); VII + [1] + 666 + [8] p. Oswald Spengler (1880-1936) német idealista filozófus fő műve. Szemléletváltoztató munkájának első kötete 1918 tavaszán jelent meg, néhány hónappal a Német Császárság katonai és politikai összeomlása előtt, második kötete pedig 1922-ben. ,,A Nyugat alkonya-ként ismert történetfilozófiai munka szakít a történeti elbeszélések uralkodó, liberális modelljével, mely szerint minden fejlődés csúcsa az európai kultúra, azon belül is a nyugati típusú kultúra: saját társadalmára a megmerevedett, gépszerűségbe fulladó civilizáció mintapéldányaként tekint, amelyben a technikai fejlődés már csak ideig-óráig képes feltartóztatni az elkerülhetetlen degenerálódást. Spengler művének egyik nagy újítása a kultúrkörök elméletének kidolgozása, véleménye szerint a kultúrkörök között nincs rangsorrend, és sorsukhoz elkerülhetetlenül hozzátartozik, hogy fejlődésük zenitjén túljutva kiüresednek. A kétkötetes munka rengeteg párhuzamot mutat be az antik civilizáció és a jelenkori nyugati civilizáció pályaíve között, és úgy értékeli, hogy a nyugati civilizáció éppolyan válságtüneteket mutat, mint minden korábbi elbukott civilizáció. A Nyugat alkonyának óriási hatása volt kora szellemi életére, Európa-szerte és Magyarországon is, Hamvas Béla, Szerb Antal és Németh László életműve elképzelhetetlen a spengleri mű hatása nélkül. A teljes magyar fordítás csupán 1994-ben látott napvilágot. Egységes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, jó példány.
20292.

Spengler, Oswald: Der Untergang des Abendlandes. [A Nyugat alkonya.] Umrisse einer Morphologie der Weltgeschichte. Erster Band: Gestalt und Wirklichkeit. Zweiter Band: Welthistorische Perspektiven. [I-II. kötet.] München, 1924. C. H. Becksche Verlagsbuchhandlung - Oskar Beck. XV + [1] + 549 + [11] p. + 3 táblázat (kihajtható); VII + [1] + 666 + [8] p. Oswald Spengler (1880-1936) német idealista filozófus fő műve. Szemléletváltoztató munkájának első kötete 1918 tavaszán jelent meg, néhány hónappal a Német Császárság katonai és politikai összeomlása előtt, második kötete pedig 1922-ben. ,,A Nyugat alkonya"-ként ismert történetfilozófiai munka szakít a történeti elbeszélések uralkodó, liberális modelljével, mely szerint minden fejlődés csúcsa az európai kultúra, azon belül is a nyugati típusú kultúra: saját társadalmára a megmerevedett, gépszerűségbe fulladó civilizáció mintapéldányaként tekint, amelyben a technikai fejlődés már csak ideig-óráig képes feltartóztatni az elkerülhetetlen degenerálódást. Spengler művének egyik nagy újítása a kultúrkörök elméletének kidolgozása, véleménye szerint a kultúrkörök között nincs rangsorrend, és sorsukhoz elkerülhetetlenül hozzátartozik, hogy fejlődésük zenitjén túljutva kiüresednek. A kétkötetes munka rengeteg párhuzamot mutat be az antik civilizáció és a jelenkori nyugati civilizáció pályaíve között, és úgy értékeli, hogy a nyugati civilizáció éppolyan válságtüneteket mutat, mint minden korábbi elbukott civilizáció. A Nyugat alkonyának óriási hatása volt kora szellemi életére, Európa-szerte és Magyarországon is, Hamvas Béla, Szerb Antal és Németh László életműve elképzelhetetlen a spengleri mű hatása nélkül. A teljes magyar fordítás csupán 1994-ben látott napvilágot. Egységes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, jó példány.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Wildner Ödön: Nietzsche romantikus korszaka --- Tiefenthaler József: Aszkézis és misztika. A tökéletes élet. --- Blackie, Stuart John: Önnevelés értelmi, testi és erkölcsi téren --- Simon József Sándor: Tudomány-e Pikler Gyula tanítása, vagy egyszerűen csak demagógia? [4 mű egybekötve.] 1. Wildner Ödön: Nietzsche romantikus korszaka. Budapest, 1909. Grill Károly Könyvkiadóvállalata (Rothberger és Weisz könyvnyomdája). [2] + V + [1] + 264 p. Wildner Ödön (1874-1944) szociológus, Nietzsche-fordító lelkesült hangon megírt Nietzsche-életrajzát ,,Oszkárnak, a fénykeresőnek, azaz Jászi Oszkárnak, a Társadalomtudományi könyvtár megindítójának ajánlotta. A kötet 1876-ig követi nyomon a német filozófus életművét. (Társadalomtudományi könyvtár.) 2. Tiefenthaler József: Aszkézis és misztika. A tökéletes élet. Budapest, 1930. ,,Élet Irodalmi és Nyomda Rt. 185 + [3] p. Tiefenthaler József (1884-1951) kanonok, hittudományi doktor, a budai Szent Imre Kollégium igazgatójának a bűn kérdésköréről a modern élet horizontján. 3. Blackie, Stuart John: Önnevelés értelmi, testi és erkölcsi téren. Útmutató fiatal emberek és tanulók számára. Blackie Stuart János angol eredetije után a szerző életrajzával fordította Csiky Lajos. Budapest, 1898. Hornyánszky Viktor ny. [2] + 108 p. John Stuart Blackie (1809-1895) skót klasszika-filológus protestáns színezetű pedagógiai értekezése a jó hazafivá és nemes állampolgárrá nevelés módjairól. A fordító, Csiky Lajos református teológus maga is tanítványa volt a skót szerzőnek az 1870-es években. Az utolsó nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés. 4. Simon József Sándor: Tudomány-e Pikler Gyula tanítása, vagy egyszerűen csak demagógia? (A jövőbeli ellenmondás nélküli jogbölcsészet alapjainak megvilágítására.) Budapest, 1907. (Fritz Ármin ny.) 61 + [1] p. Simon József Sándor (1853-1915) klasszika-filológus, főgimnáziumi tanár, Platón-fordító szenvedélyes hangú vitairata Pikler Gyula (1864-1937) jogtudós, polgári radikális nézeteiről ismeretes egyetemi tanár jogfelfogása ellen; a vádirat Pikler Gyula tanításait és jogszemléletét demagógiának minősíti. A jogtudós a vádirat megjelenését követő évben alakította meg híveiből a Galilei Kört. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
20293.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Ehrenfels, Christian von: Kosmogonie. Jena, 1916. Verlegt bei Eugen Diederichs (Gedruckt in der Buchdruckerei des Waisenhauses in Halle). VIII + 207 + [1] p. Első kiadás. Christian von Ehrenfels (1859-1932) osztrák filozófus, a gestaltpszichológia előfutárának metafizikai értekezése, oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával. Fűzve, első kötéstábláján és gerincén címfeliratozott kiadói borítóban. Körülvágatlan, szép példány.
20294.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Spengler, Oswald:  Gép és ember. Egy új életfilozófia gondolatai. Bevezette: Nagy József. Fordította: sz. Mátray Sándor.  Budapest, 1932. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 101 + [3] p. Első magyar kiadás.  A konzervatív idealista történetfilozófus, Oswald Spengler (1880-1936) rövidebb tanulmánya eredeti nyelven 1931-ben jelent meg először, ,,Der Mensch und die Technik címmel. A tanulmány az ökológiai filozófia egyik korai darabja, egyben Oswald Spengler művei közül az első magyar fordítás. (A filozófus fő műve, a kultúrkörök elméletét kidolgozó ,,A Nyugat alkonya című értekezés - jóllehet a korabeli magyar szerzőkre, Hamvas Bélára, Szerb Antalra, Németh Lászlóra óriási hatással volt - teljes formájában csak a rendszerváltás után jelent meg magyarul.)  Néhány oldalon aláhúzások.  Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban, az első fedőborítón régi kerekedői könyvjegy. Körülvágatlan, jó példány.
20295.

Spengler, Oswald: Gép és ember. Egy új életfilozófia gondolatai. Bevezette: Nagy József. Fordította: sz. Mátray Sándor. Budapest, 1932. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 101 + [3] p. Első magyar kiadás. A konzervatív idealista történetfilozófus, Oswald Spengler (1880-1936) rövidebb tanulmánya eredeti nyelven 1931-ben jelent meg először, ,,Der Mensch und die Technik" címmel. A tanulmány az ökológiai filozófia egyik korai darabja, egyben Oswald Spengler művei közül az első magyar fordítás. (A filozófus fő műve, a kultúrkörök elméletét kidolgozó ,,A Nyugat alkonya" című értekezés - jóllehet a korabeli magyar szerzőkre, Hamvas Bélára, Szerb Antalra, Németh Lászlóra óriási hatással volt - teljes formájában csak a rendszerváltás után jelent meg magyarul.) Néhány oldalon aláhúzások. Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban, az első fedőborítón régi kerekedői könyvjegy. Körülvágatlan, jó példány.

Rufpreis:
2 400 HUF
A pszichoanalízis mellett és ellen. Az ,,Emberismeret folyóirat különszáma. Szerkesztik: Székely Béla és Kulcsár István. II. évfolyam, 1. szám. (1935. június.)  (Budapest), 1935. Kellner Albert ny. 112 p.  A Székely Béla szerkesztő ötlete alapján tematikus különszámonként is terjesztett kiadvány a pszichológiai, grafológiai és pedagógiai folyóirat, az 1934-ben indult negyedévi folyóirat, az ,,Emberismeret ismeretterjesztő száma, mely Freud elméletének támogatására és kritikájára koncentrál.  A tartalomból: Beszélgetés Sigmund Freuddal. - Thomas Mann: Freud helye a modern szellemtörténetben. - Sigmund Freud: Adler és Jung. - J. Wagner-Jauregg: Pszichoanalízis és igazságszolgáltatás. - Kluge Endre: A mélylélektan kritikája. - Gustav Aschaffenburg: A pszichoanalízis kriminálpszichológiai kritikája. - Noszlopy László: Lélekelemzés és katholikum. - Székely Béla: A mélylélektan szerepe a mai nevelésben. - Hajnal Richárd: Lélekelemzés és íráskutatás. - Kodolányi János: Írói vallomás a freudizmusról. - Földi Mihály, Füst Milán, Kassák Lajos, Komlós Aladár, Kosztolányi Dezső, Vámbéry Rusztem és Zsolt Béla nyilatkozatai Freudról és a pszichoanaliízisről. Néhány levélen apró szakadásnyom.  Fűzve, enyhén sérült, enyhén hiányos gerincű, halványan foltos kiadói borítóban. Jó példány.
20296.

A pszichoanalízis mellett és ellen. Az ,,Emberismeret" folyóirat különszáma. Szerkesztik: Székely Béla és Kulcsár István. II. évfolyam, 1. szám. (1935. június.) (Budapest), 1935. Kellner Albert ny. 112 p. A Székely Béla szerkesztő ötlete alapján tematikus különszámonként is terjesztett kiadvány a pszichológiai, grafológiai és pedagógiai folyóirat, az 1934-ben indult negyedévi folyóirat, az ,,Emberismeret" ismeretterjesztő száma, mely Freud elméletének támogatására és kritikájára koncentrál. A tartalomból: Beszélgetés Sigmund Freuddal. - Thomas Mann: Freud helye a modern szellemtörténetben. - Sigmund Freud: Adler és Jung. - J. Wagner-Jauregg: Pszichoanalízis és igazságszolgáltatás. - Kluge Endre: A mélylélektan kritikája. - Gustav Aschaffenburg: A pszichoanalízis kriminálpszichológiai kritikája. - Noszlopy László: Lélekelemzés és katholikum. - Székely Béla: A mélylélektan szerepe a mai nevelésben. - Hajnal Richárd: Lélekelemzés és íráskutatás. - Kodolányi János: Írói vallomás a freudizmusról. - Földi Mihály, Füst Milán, Kassák Lajos, Komlós Aladár, Kosztolányi Dezső, Vámbéry Rusztem és Zsolt Béla nyilatkozatai Freudról és a pszichoanaliízisről. Néhány levélen apró szakadásnyom. Fűzve, enyhén sérült, enyhén hiányos gerincű, halványan foltos kiadói borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
4 000 HUF
Lehel Ferenc:  Neobarbarizmus. Történelemesztétika. (Aláírt, számozott.)  Budapest, 1939. A ,,Nemzeti Művészet kiadása (Hungária Hírlapnyomda Rt.) 100 p. Egyetlen kiadás.  Kolofon: ,,Készült ötszáz példányban, amiből száz példány merített papíron. Utóbbiakat szerző megszámozta és névaláírával látta el. 88. [számú példány]. Lehel Ferenc (aláírás).  Lehel Ferenc (1885-1975) festőművész, kritikus és művészeti író merész képzelettársításokkal teljes történelemfilozófiai tanulmánya, mely művészettörténeti fogalmakat használ társadalmi jelenségek és korszellemek leírására. A tartalomból: Államművészet - Új népkeveredés, új faj - Vallásos és vallástalan korok - A teológia alkalmazott művészettudomány - Esztétikus fajok és csúnya fajok - A zsidóság nem faj - A nemzetköziség nem hazátlanság - A jövő a germánságé? - Korszellemünk lényege: univerzalizmus - A nácizmus és a bolsevizmus különbsége -A forradalom visszaesés - A demokrácia reakció - Az egyenlőség illúzió - A proletárdiktatúra lázálom.  (Az ösztön filozófiája - V. könyv.)  Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, az eredeti, illusztrált első borító bekötve. Jó példány.
20297.

Lehel Ferenc: Neobarbarizmus. Történelemesztétika. (Aláírt, számozott.) Budapest, 1939. A ,,Nemzeti Művészet" kiadása (Hungária Hírlapnyomda Rt.) 100 p. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,Készült ötszáz példányban, amiből száz példány merített papíron. Utóbbiakat szerző megszámozta és névaláírával látta el. 88. [számú példány]. Lehel Ferenc (aláírás). Lehel Ferenc (1885-1975) festőművész, kritikus és művészeti író merész képzelettársításokkal teljes történelemfilozófiai tanulmánya, mely művészettörténeti fogalmakat használ társadalmi jelenségek és korszellemek leírására. A tartalomból: Államművészet - Új népkeveredés, új faj - Vallásos és vallástalan korok - A teológia alkalmazott művészettudomány - Esztétikus fajok és csúnya fajok - A zsidóság nem faj - A nemzetköziség nem hazátlanság - A jövő a germánságé? - Korszellemünk lényege: univerzalizmus - A nácizmus és a bolsevizmus különbsége -A forradalom visszaesés - A demokrácia reakció - Az egyenlőség illúzió - A proletárdiktatúra lázálom. (Az ösztön filozófiája - V. könyv.) Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, az eredeti, illusztrált első borító bekötve. Jó példány.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 468
Besichtigung 17-20 June
Losabholung ab 24 June
Zahlungsfrist 5 Juli
UhrBrechnung voraussichtlich ab 10 Juli

  Veranstaltungen