Tétel

Rufpreis:

24 000 HUF
64,86 EUR, 70,59 USD

Beschreibung:

Aall, Anathon: Geschichte der Logosidee in der griechischen Philosophie - Geschichte der Logosidee in der christlichen Litteratur. Mit Unterstützung der Stiftung Hans Andreas Benneches und Fritjof Nansens zur Förderung der Wissenschaften veröffentlich. [Lipcse] Leipzig, 1896-1899. O. R. Reisland (Pierer'sche Hofbuchdruckerei Stephan Geibel & Co. in Altenburg). XIX + [1] + 251 + [1] p; XVII + [1] + 492 + [2] p. Első kiadás. Anathon Aall (1867-1943) norvég filozófus, a Norvég Tudományos Akadémia tagja. Számos európai egyetemi tanulmány után a századvégen sikertelenül pályázta meg a vallástörténeti tanszék tanári állását, ezt követően főként német egyetemeken tanított filozófiatörténetet. Összefüggő munkájában a klasszikus görög és a korai keresztény filozófiában kulcsszerepet betöltő fogalom, a Logosz (Értelem, Szó, Rendezőelv, Ige) terminusának tisztázására törekszik Hérakleitosztól Arisztotelészig, az apostoloktól Origenészig. Az első előzéken Ex libris. Poss.: Magyary Zoltán (1888-1945) egyetemi tanár, köztisztviselő, a közigazgatás-tudomány nemzetközi hírű képviselője. (Der Logos. Geschichte seiner Entwickelung ind der greichischen Philosophie und der christlichen Litteratur. I-II.) Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen kék címkén. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk