Tétel

Rufpreis:

3 600 HUF
9,55 EUR, 10,29 USD

Beschreibung:

Maggy Rouff francia női nylon harisnya, 1940-1950 körül, jelzett (15d-60 9), eredeti díszcsomagolásban. A csomagolás sérült, de a harisnya ép, jó állapotú. Maggy Rouff, szül. Marguerite de Wagner (1896-1971) belga származású francia divattervező. 1902-ben szülei divatüzletet nyitottak Párizsban, Drécoll márkanév alatt (a híres bécsi Drécoll divatház fióküzleteként). 1929-ben saját divatüzletet nyitott a Champs-Élysées-n, Maggy Rouff néven. Karrierje elején sportruházati dizájnjairól volt ismert, később pedig aprólékos díszítésű, elegáns női ruháiról. 1937-ben Londonban is lett egy üzlete (melyet ő maga rendezett be); 1938 és 1961 között pedig filmekhez is tervezett jelmezeket, kosztümöket. 1948-ban lánya vette át a vállalkozást; 1965-ben pedig kénytelenek voltak bezárni az üzletet, mivel nem jártak sikerrel az új, fiatal vásárlók bevonzásában.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras