cca 1885-1945 Bácsszentiván(y)i báró Michailovits Kornél, Bács-Bodrog vármegye alispánjának iratanyaga, össz. kb. 35 db, többségében levelek szüleitől német nyelven, néhány elszámolás és számla + 1945 Fia Michailovits György honvéd százados igazolása, utóbbi szakadásokkal
1891 Járos Gizella - ,,Magyar, német és franczia irálytani gyakorlatok", szépírás gyakorlófüzet kb. 80-90 beírt oldallal, névre szóló kötéssel. Sérült borítóval, belül a lapok jó állapotban.
1892-1926 Az erdélyi Boicza (Reketyefalva) római katolikus temploma javára Mikitovics Mathilda által tett szentmise alapítványról szóló kétoldalas levél 50kr okmánybélyeggel Lönhart Ferenc (1819-1897) püspök befogadó soraival, aláírásával és pecsétjével, valamint Mailáth Gusztáv Károly püspök által saját kezűleg aláírt felfüggesztéssel
1903 Hőgyész, a hőgyészi róm. kath. elemi iskola tanköteleseinek kimutatása, Mussong Gyula igazgató, tanító és Theisz Ferenc községi bíró aláírásaival. Hajtva, jó állapotban.
1907 Szentgyörgyi Lászlónak, feltehetően Szent-Györgyi Albert családjához köthető személynek küldött, Ferenc József szászországi látogatása alkalmából rendezett katonai díszszemlét megörökítő képeslap szellemes sorokkal.
1907 Magyar vértanúk, 1551-1854, 1848-49-es ereklyemúzeum nagyméretű nyomat, Gróf Kreith József Ede Béla (1851-1916) újságíró, ereklyegyűjtőnek ajánlja az emléklapot az alul olvasható szöveg szerint a kiadó és a szerző, Vass József és Hegedüs Rezső, a múzeum 25 éves fennállása alkalmából., restaurált, 62×90 cm
1907 Bp., geológiai kirándulásokról készített jegyzetek, 3 db, feltehetőleg Schafarzik Ferenc (1854-1927) geológus, műegyetemi tanár feljegyzései után készített, sokszorosított másolatok. Szövegközti térképekkel, ábrákkal. Tűzve, 8 p., 6 p., 9 p.
1909.I.29. Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf sorai Gerő Ödönné Hermann Leontinnak, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztő feleségének, amelyben meghívja őt és gyerekeit. Egy beírt oldal kártyán, kissé tintafoltos, Jászai Mari autográf aláírásával. Eredeti borítékban.