cca 1946-1948 Jizkor-ima, a Keren Kajemeth Leisrael (Zsidó Nemzeti Alap; a XX. sz. elején létrejött, földek felvásárlásával, faültetéssel a zsidó állam megteremtéséért dolgozó szervezet) adománygyűjtő lapjai, 18 db
Régi tálesz/tálit imasál, sérülésekkel, 28x169 cm. + Mákzór imádságos könyv az év minden ünnepnapjára. Benne vagyon minden imádság és áhitatos elmélkedés, melyeket a zsinagóga számára elfogadtak. I. köt.: Ros-hassonó-ünnep első napjára. Magyarra ford.: Schön József. Bécs, 1902, Schlesinger Jos, 2+256+16 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, lapok sarkain hajtásnyomokkal.
1940-1945 Löw Ferenc munkaszolgálatos (pl.: 105. VÉP század, II/4 mkszd 1. szakasz, m. kir. 222/4. 1 szk.) által vagy neki írt levelezések, tábori levelezőlapok, összesen 69 db. Az egyik utolsón lapon "Deportáltak győri bizottsága" bélyegzéssel. Benne: Szülei ügyében hozzánk intézet érdeklődésére, sajnálatunkra kell közölni, hogy mióta Szüleit a gettóval elvitték, azóta sajnos semmi hírt róluk nem hallotunk." (1945. jun. 29.) Saját névjegykártájával, hajtott.