Retro Keramien

Zahl der Lose: 208

Gazder Antal (1930-?): Térplasztika. Zsolnay pirogránit. Mázas samottos kerámia. Jelzett: G. 1950-60 körül, minimális kopással, m: 35 cm Gazdernek egy igen korai munkája, még abból az időszakból amikor a Zsolnay gyárban kialakulóban volt az infrastruktúra. A kertben szerte szét hevert pirogránit darabokból applikálta össze ezt a művet, majd megfestette.
11493.

Gazder Antal (1930-?): Térplasztika. Zsolnay pirogránit. Mázas samottos kerámia. Jelzett: G. 1950-60 körül, minimális kopással, m: 35 cm "Gazdernek egy igen korai munkája, még abból az időszakból amikor a Zsolnay gyárban kialakulóban volt az infrastruktúra. A kertben szerte szét hevert pirogránit darabokból applikálta össze ezt a művet, majd megfestette."

Rufpreis:
280 000 HUF
756,76
823,53
Gorka Lívia (1925-2011): Samottos laposváza. Jelzett, hibátlan, m: 28,5 cm Művészetének forrása a természet, jellemző tárgyai a nagyméretű, aszimmetrikus edények, az idolok, halak, madarak, kövek. A korongolás előtti ősi agyagalakítást követte. Egyedi tárgyakat hozott létre, szeretett sorozatban, tárgycsoportban gondolkozni. ,,Szeretem a munkámat. Egyáltalán szeretem, amikor magamnak dolgozom. Szeretem a kis műhely szabadságát és rendjét. Egyszerűen azért, mert a kezdetektől a befejezésig mindenért felelős vagyok, közöm van a jóhoz, rosszhoz. Formát adni az alaktalan szürkeségnek: a semmiből teremtek, néha úgy érzem. A régi >>nagyok
11494.

Gorka Lívia (1925-2011): Samottos laposváza. Jelzett, hibátlan, m: 28,5 cm Művészetének forrása a természet, jellemző tárgyai a nagyméretű, aszimmetrikus edények, az idolok, halak, madarak, kövek. A korongolás előtti ősi agyagalakítást követte. Egyedi tárgyakat hozott létre, szeretett sorozatban, tárgycsoportban gondolkozni. ,,Szeretem a munkámat. Egyáltalán szeretem, amikor magamnak dolgozom. Szeretem a kis műhely szabadságát és rendjét. Egyszerűen azért, mert a kezdetektől a befejezésig mindenért felelős vagyok, közöm van a jóhoz, rosszhoz. Formát adni az alaktalan szürkeségnek: a semmiből teremtek, néha úgy érzem. A régi >>nagyok<< tisztelete mellett és nyomán van lehetőség új anyagok eredetének, tulajdonságainak kézben és tűzben való megismerésére"

Rufpreis:
280 000 HUF
756,76
823,53
Simó Ágoston (1925-2011): Cirkuszi elefánt. Magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett. Hibátlan, m: 27,5 cm
11495.

Rufpreis:
180 000 HUF
486,49
529,41
KÁ jelzéssel, 1982: Hajóhad. Kerámia alapon zománckép, 12 darab csempén, hátul jelzett, keretezve, pattogzással, gyári tűzhibával 32x92 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
11496.

Rufpreis:
120 000 HUF
324,32
352,94
Zsolnay türkizmázas geometrikus padlóváza. Terv.: Fürtös György (1939-2010). Mázas samottos kerámia, jelzett, alján és szájánál kis lepattanással, m: 52 cm
11497.

Rufpreis:
100 000 HUF
270,27
294,12
B. Várdeák Ildikó (1929-2013): Zsugormázas váza. Jelzett, hibátlan, m: 46,5 cm
11498.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
Simó Ágoston (1925-2011): Teknős. Magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett. Hibátlan, élénk színvilággal, 17x14 cm /// 1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák.
11499.

Rufpreis:
70 000 HUF
189,19
205,88
Iparművészeti téglatest alakú stúdióváza. Mázas samottos kerámia, minimális kopással, jelzett, 23x23x17 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
11500.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Pesthidegkút hatalmas padlóváza. Jelzett, szájánál mázhibával, m: 65 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
11501.

Rufpreis:
32 000 HUF
86,49
94,12
Kálmán Anikó: Napraforgós váza. Jelzett, mázkopással, m: 22,5 cm
11502.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Ja jelzéssel: Türkizmázas kavicsváza. 1972, jelzett, hibátlan, 22x18 cm
11503.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Sarkantyu Judit (1947- ): ZEN meditációs installáció. Egyedi készítésű kerámia, színes mázakkal, 6 részből áll, hibátlan, d: 21 cm alatt
11504.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 468
Besichtigung 17-20 June
Losabholung ab 24 June
Zahlungsfrist 5 Juli
UhrBrechnung voraussichtlich ab 10 Juli

  Veranstaltungen