Gazder Antal (1930-?): Térplasztika. Zsolnay pirogránit. Mázas samottos kerámia. Jelzett: G. 1950-60 körül, minimális kopással, m: 35 cm
"Gazdernek egy igen korai munkája, még abból az időszakból amikor a Zsolnay gyárban kialakulóban volt az infrastruktúra. A kertben szerte szét hevert pirogránit darabokból applikálta össze ezt a művet, majd megfestette."
Gorka Lívia (1925-2011): Samottos laposváza. Jelzett, hibátlan, m: 28,5 cm
Művészetének forrása a természet, jellemző tárgyai a nagyméretű, aszimmetrikus edények, az idolok, halak, madarak, kövek. A korongolás előtti ősi agyagalakítást követte. Egyedi tárgyakat hozott létre, szeretett sorozatban, tárgycsoportban gondolkozni. ,,Szeretem a munkámat. Egyáltalán szeretem, amikor magamnak dolgozom. Szeretem a kis műhely szabadságát és rendjét. Egyszerűen azért, mert a kezdetektől a befejezésig mindenért felelős vagyok, közöm van a jóhoz, rosszhoz. Formát adni az alaktalan szürkeségnek: a semmiből teremtek, néha úgy érzem. A régi >>nagyok<< tisztelete mellett és nyomán van lehetőség új anyagok eredetének, tulajdonságainak kézben és tűzben való megismerésére"
KÁ jelzéssel, 1982: Hajóhad. Kerámia alapon zománckép, 12 darab csempén, hátul jelzett, keretezve, pattogzással, gyári tűzhibával 32x92 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
Zsolnay türkizmázas geometrikus padlóváza. Terv.: Fürtös György (1939-2010). Mázas samottos kerámia, jelzett, alján és szájánál kis lepattanással, m: 52 cm
Simó Ágoston (1925-2011): Teknős. Magas hőfokon égetett, rézoxiddal színezett, samottos agyag. Alján jelzett. Hibátlan, élénk színvilággal, 17x14 cm /// "1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák."
Iparművészeti téglatest alakú stúdióváza. Mázas samottos kerámia, minimális kopással, jelzett, 23x23x17 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
Pesthidegkút hatalmas padlóváza. Jelzett, szájánál mázhibával, m: 65 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!