Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 64

Zemplényi Szabó Antónia: Képes budapesti szakácskönyv. Sz. Hilaire Josefa, Kovács Irma, Dorn Anna, Gombos Erzsi, Moesz Gézáné, özvegy Gyöngyössy Sámuelné, Zemplényi Szabó Antalné nyomán szerkesztette: - -. Függelék: a Magyar gazdasszony házi kincstára c. munkával. Nyolcadik, négy színezett képpel, 53 fametszettel és számos kiváló magyar és franczia étellel bővített kiadás. Bp.,[1909, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., VIII+543+1+15 p.+4 t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, laza, kissé kijáró lapokkal (311-314), foltos elülső szennylappal.
20157.

Rufpreis:
9 000 HUF
23,68
25,71
Hegyesi József: Előétkek (Asietten). Bp.,1904, Ifjabb Nágel Ottó, (Newald Illés-ny.), 159+5 p. Negyedik, javított és bővített kiadás. Kiadói art-deco-s egészvászon-kötés, Leszik Károly-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
20158.

Rufpreis:
9 000 HUF
23,68
25,71
Hegyesi József: A legujabb házi czukrászat kézikönyve. Bp., 1893, szerzői kiadás (Czettel és Deutsch-ny.), 247 p.+ 1 (kihajtható, színes litográfia) t. Negyedik, javitott és bővitett kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel.
20159.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
Csáky Sándor: A huszadik század szakácsművészete. Bp., 1936.,Petőfi Irodalmi Vállalat,(Mor[avská] Ostrava, Keller-ny.),8+832 p. + 7 t. (két oldalas) + 61+15 p. Szövegközti illusztrációkkal. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, hiányzó elülső szennylappal,de belül jó állapotban.
20160.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
St. Hilaire Jozéfa: A valódi szakácsság vagy legujabban átvizsgált és tökéletesített Képes pesti szakácskönyv. Saját sokszori kísérletek után érthetőn és pontosan leírta és kiadta: - -. Huszonnyolcadik, a legujabb szakácsvényekkel, a felszeldelés mesterségével, valamint a modern asztal terítésével, bővített kiadás. Átdolgozta Vörös Mari. Számos a szöveg közé nyomtatott ábrával. Bp., 1894, Eggenberger (Hoffmann és Molnár), (Athenaeum-ny.), XVI+474+12 (korabeli reklámok) p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, javított, sérült gerinccel, hiányzó szennylappal, a reklámoknál egy lap hiányzik.
20161.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,79
17,14
[Zsalozovits Józsefné Doletskó Teréz (1818-1883)] Rézi néni: Szegedi szakácskönyv. Ezernél több ételkészítési utasítással. Igazi magyar konyha. Bp., 1907.,Athenaeum, XVI+2+484 p. Kilencedik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült hátsó táblával, sérült gerinccel, a lapok egy részének a felső sarkain hajtásnyomokkal, egy sérült lappal (217/218.)
20162.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,47
10,29
19
Földes Jenő - Ravasz László - Gál Ferenc: Cukrászat. Bp., 1958, Közgazdasági és Jogi, 381+1 p.+24 t. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kopott borítóval.
20163.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
20164.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,37
8,00
Domafalvi Andor: Szakácsművészeti szakkönyv. Bp., 1942, szerzői kiadás (Budafok, Sugár-ny.), 327+(1) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült, a gerincnél ragasztott borítóval, kissé sérült címlappal, néhány kissé foltos lappal.
20165.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,47
10,29
20166.

Rufpreis:
1 800 HUF
4,74
5,14
20167.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,37
8,00
Frau von Sz.: Neueste gute Schnellküche für Gesunde und Kranke. Düsseldorf, 1884, Fr. Dietz, (18)+462+(6) p. Második, javított kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként sérült, a fűzéstől elváló lapokkal.
20168.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,26
5,71

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF