Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

Keller László: Küldetésem a zsidó tradíciók szolgálatában. (Dedikált.) Budapest, 1994. Távlat Kulturális Szolgáltató Kft. (Szekszárdi Nyomda Kft.) 216 + [4] p. + 8 t. (színes, kétoldalas). Egyetlen kiadás. A kötethez mellékelt betétlapon a szerző saját kezű aláírása: ,,Horváth István úrnak Küldetésem című könyvemet megkülönböztetett nagyrabecsüléssel küldöm: Keller László [aláírás]". A kötetben a szerző elhelyezte még a Zsidó Világkongresszus fejléces papírján írt, Horváth István miniszterelnöki tanácsadónak küldött, a Zsidó Világkongresszus két magyar tagja, Bakos Lajos és Keller László által aláírt újévi köszöntő levelet. A kötet az 1920-ban Salgótarjánban született holokauszt-túlélő Keller László korrajza ágyazott önéletrajza, a második világháború utáni salgótarjáni futball-élet menedzselésének és 1956. évi külföldre távozásának részleteivel, Egyesült Államok-béli pénzügyi-üzleti-gazdasági karrierjének adatolásával. A szerző a magyar-amerikai kereskedelmi kapcsolatok előmozdítója volt a Kádár-kor második részében, egyben a pesti neológ zsinagóga kertjében álló Mártírok Emlékművének adománygyűjtője. Az 1980-as évektől számos alkalommal járt Magyarországon. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk